Dnia 25 lutego 2018 roku na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrem rozegrano „II Turniej Sołtysów Gmin: Dobre, Jakubów, Stanisławów”. Zgłoszone drużyny Sołtysów walczyły o puchar i nagrodę pieniężną. Celem imprezy była integracja i aktywizacja mieszkańców sąsiadujących gmin, poprzez wspólną zabawę i aktywnie spędzony czas. Turniej Sołtysów jest drugą, po Międzygminnym Rajdzie Rowerowym, okazją do wspólnych spotkań włodarzy i mieszkańców gmin Jakubów, Dobre i Stanisławów. Tym razem gospodarzem wydarzenia był Tadeusz Gałązka – Wójt Gminy Dobre, który przywitał wszystkich zebranych, przybliżył zasady Turnieju, zachęcił wszystkich do gorącego dopingu dla swoich drużyn i życzył miłej zabawy. Następnie przekazał głos swojemu zastępcy Panu Piotrowi Chmielewskiemu, który omówił zasady poszczególnych konkurencji i rozpoczęła się rywalizacja połączona ze wspólną zabawą.

Do rywalizacji turniejowych przystąpiły reprezentacje trzech gmin: Jakubowa – drużyna o nazwie „Jakubów to my”, z Dobrego wystąpili „Dobrzanie” oraz drużyna Sołtysów ze Stanisławowa, każda w pięcioosobowym składzie.

Sołtysi rozpoczęli zmagania od ukazania swoich talentów aktorsko-kabaretowych. Każda drużyna przygotowała scenkę kabaretową, podczas której widownia bawiła się świetnie. Następnie rozpoczęły się konkurencje sprawnościowo-zręcznościowe: szukanie jajek w skrzyniach z sianem i niesieniu ich na łyżce, dojenie krowy, grabienie siana, obieranie kartofli na czas, czy przewóz sołtyski na taczce slalomem między pachołkami. Organizatorzy konkursu zapewnili również rozgrywki kulinarne. Sołtysi mieli przygotować jajecznicę, a następnie ją zjeść. Na czas spożywali również byki z mięsem okraszone skwarkami. Walka do ostatniej konkurencji była bardzo zacięta, choć zgodnie z zasadami fair play. Każdej drużynie kibicowali mieszkańcy ich sołectw, którzy licznie przybyli na imprezę pomimo dużego mrozu na dworze.

Po podsumowaniu punktowych wyników wszystkich konkurencji I miejsce zajęła drużyna Sołtysów Gminy Dobre, II miejsce – Sołtysi Gminy Jakubów oraz III – drużyna ze Stanisławowa. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom oraz talon w kwocie 1000 zł. Kolejno uplasowane drużyny otrzymały statuetki, dyplomy i odpowiednio – talony w kwocie 750 zł i 500 zł. Talony do realizacji dla Sołtysów były w kasach poszczególnych Urzędów Gmin.
Dziękujemy naszej reprezentacji Sołtysów za wspaniałe reprezentowanie naszej Gminy na tej imprezie. To dzięki ich zdolnościom i walce, mogliśmy cieszyć się ze wspaniałego II miejsca. Na szczególną pochwałę zasługuje ich talent aktorski, ponieważ scenka kabaretowa była wyśmienita. Na zakończenie organizatorzy Turnieju wszystkim zebranym zapewnili poczęstunek. Gminie Dobre dziękujemy za organizację i gościnę. To był bardzo miło spędzony czas. W następnym roku gospodarzem i głównym organizatorem Turnieju będzie Gmina Stanisławów. Do zobaczenia za rok!

Opracowała:
Grażyna Muszelik

Accessibility