W dniach 4-8.07.2016r. po raz kolejny w Gminie Jakubów odbyły się Półkolonie Letnie, w których udział wzięło 100. dzieci z  terenu naszej gminy.

Organizatorem wypoczynku była Pani Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Półkolonie rozpoczęły się w Szkole Podstawowej w Jakubowie, gdziezapoznano uczestników z regulaminem oraz harmonogramem półkolonii. Dzieci aktywnie spędzały czas na  świeżym powietrzu oraz pod czujnym okiem trenera Marcina Frankiewicza prezesa klubu walki Grappler  uczestniczyły w treningu Jiu Jitsu.    Kolejnego dnia uczestnicy udali się do  Warszawy aby  w projekcji  3D obejrzeć film  ,,Bardzo Fajny Gigant’’, a także  na ul. Wiejską aby   zwiedzać   najważniejsze pomieszczenia  Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci mogły w tym dniu również podziwiać Multimedialny Park Fontann na Podzamczu.

Następnego dnia dzieci udały się do Julianówki Mazowieckie Sioło Gmina Siennica, gdzie Pani Mariola Kowalska zadbała o  wszelkie atrakcje i umilenie czasu  dzieciom, poprzez gry, zabawy sportowe, strzelanie z łuku, pranie na tarze, zwiedzanie mini zoo, wypieki ciasteczek, spacer po lesie, warsztaty-wyplatanki zwierzątek z siana, które prowadzone były przez mieszkankę naszej Gminy   Panią Cecylię Szymańską i jej syna Stanisława. Noc dzieci spędziły w namiotach i domkach letniskowych. W drodze powrotnej do Jakubowa, dzieci miały możliwość zwiedzania Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich oraz Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim. Każdego dnia   dzieci posilały się   obiadami przygotowanymi przez panie kucharki ze Szkoły Podstawowej w Jakubowie i Jędrzejowie Nowym.

Ostatniego dnia półkolonii dzieci zwiedzały  23 Bazę Lotnictwa Myśliwskiego w Barczącej oraz Lotnisko w Janowie,  mogły skorzystać z Basenu w MOSIR oraz MC-Donalds w Stojadałach. Na zakończenie każdy z uczestników półkolonii otrzymał pamiątkowy dyplom, a dyrektorzy szkół i opiekunowie grup,   podziękowania od Pani Hanny Wocial – Wójta Gminy Jakubów.

Accessibility