Bezpłatna spirometria i analiza wieku serca w Mińsku Mazowieckim.

Już  28 listopada mieszkańcy Mińska Mazowieckiego i okolic mogą wziąć udział w bezpłatnych badań profilaktycznych. W ramach akcji organizowanej przez Fundację Ziko dla Zdrowia będzie można sprawdzić stan swojego serca oraz zbadać płuca.

Specjalistyczny bus zdrowotny pojawi się 28 listopada przy ul. Konstantego Rudzkiego 9. W tym dniu od 12:00 do 19:00 będzie można wykonać badanie płuc oraz analizę wieku serca.

Spirometria służy rozpoznaniu i ocenie zaawansowania zaburzeń czynności płuc. Tego typu badanie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy w roku przez palaczy, a także osoby, które często kaszlą, mają duszności, czy szybko się męczą.

Z kolei oszacowanie tzw. wieku serca odbywa się na podstawie algorytmu opracowanego przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Metoda ta w sposób szybki i bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej, pozwala na określenie, przy użyciu specjalnej aplikacji, prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.

Wizyta w kardiobusie Fundacji Ziko dla Zdrowia umożliwia pacjentom wykonanie specjalistycznego badania bez konieczności rejestrowania się i długiego oczekiwania na termin wizyty. Ponadto, akcja zwraca uwagę na znaczenie wczesnej diagnostyki, profilaktykę schorzeń kardiologicznych oraz zachęca do dbania o zdrowie. Każde badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

Z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy:
TELEFON (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00): 12 687 57 90,

E-MAIL: kontakt@zikodlazdrowia.org lub NA MIEJSCU.

 

Accessibility