We wtorkowe przedpołudnie 17 września 2019 gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mistowie mistrzów olimpijskich: Pawła Nastulę- judokę oraz Szymona Kołeckiego- sztangistę. Wizyta sportowców była związana z obchodami 20-lecia powstania Powiatu Mińskiego. Zadanie zostało zorganizowane przez MKS MMA TEAM, Klub Walki Grappler.
W wydarzeniu sportowym wzięło udział prawie 150 dzieci ze szkół Powiatu Mińskiego.
Imprezę sportową zaszczycili swoją obecnością m.in.: Przewodniczący Rady Powiatu Mińskiego Pan Mirosław Krusiewicz, Wójt Gminy Jakubów Pani Hanna Wocial, Radni Powiatowi: Pani Alicja Cichoń oraz Pan Robert Smuga.
Uczniowie mieli okazję poćwiczyć na macie razem ze znanymi sportowcami. Rozgrzewkę ogólnorozwojową wzorowo przeprowadził Szymon Kołecki, następnie Paweł Nastula wprowadził dzieci w świat judo. Jak się okazało nie wszystko okazało się proste, ale Olimpijczycy czuwali nad prawidłowym wykonaniem wszystkich ćwiczeń. Śmiechu przy tym nie brakowało, jak można było zaobserwować na twarzach najmłodszych. Uczniowie poznali także tajniki brazylijskiego jiu jitsu, które zaprezentowali trenerzy Marcin Frankiewicz i Zdzisław Raubo.
Po solidnej dawce ruchu dzieci wzięły udział w wywiadzie „na żywo”, który profesjonalnie przeprowadził dziennikarz sportowy, wieloletni redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” Pan Jacek Adamczyk. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jak wygląda sport zawodowy, jakie są jego blaski i cienie, poznali także hobby i różne ciekawostki z życia sportowych gości. Mieli także możliwość zadawania własnych pytań i z czego bardzo się cieszymy, bo tychże nie brakowało.
Zwieńczeniem imprezy było wręczenie upominków dla wszystkich uczniów w postaci okazjonalnych koszulek i możliwość otrzymania autografu oraz pamiątkowych fotografii z gośćmi specjalnymi wydarzenia. Emocji dzisiaj na pewno nie brakowało, a dzieci z pewnością zapamiętają ten dzień na długo.

Accessibility