Dzień 30 sierpnia 2015 roku to święto plonów w Gminie Jakubów. Dożynki w tym roku były wyjątkowe z dwóch powodów – były to po raz pierwszy dożynki powiatowo-gminne i 10 jubileuszowe dla Gminy Jakubów. Dożynki odbyły się w Jakubowie na placu trawiastym przy ul. Mińskiej. Rozpoczęły się mszą w Kościele pw. Św. Anny w Jakubowie. Po uroczystej mszy korowód dożynkowy przemaszerował na plac dożynkowy. Starostami dożynek w tym roku byli: p. Agata Sobotka – rolniczka z Rządzy, a jednocześnie Sołtys tej wsi i p. Jarosław Gałązka – rolnik z Jakubowa. Po uroczystym przekazaniu chleba Wójtowi Gminy i Staroście Mińskiemu nadszedł czas na przemówienia organizatorów i zaproszonych gości.

Podczas dożynek odbył się konkurs wieńców dożynkowych, gdzie wszystkie 21 dzieł, nie tylko z gminy Jakubów, ale też z całego powiatu zostały uhonorowane jednakowym miejscem na podium i nagroda pieniężną. Nagrodę dodatkową – specjalną od Starosty Mińskiego otrzymała delegacja Latowicza, od Posła Borkowskiego – delegacja z Dębego Wielkiego a od p. Teresy Wargockiej – delegacja Mistowa. Została też wręczona statuetka „Przyjaciela Gminy” dla:
1. Maria Pruszyńska – Dyrektor Zespołu Szkół w Jakubowie
2. Karolina Pląsek – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Wiśniewie
3. Lidia Domańska – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mistowie
4. Edyta Karczewska – Brzost – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jędrzejowie Nowym
5. Zbigniew J. Piątkowski – redaktor naczelny tygodnika i TV Co słychać?
6. Przemysław Piątkowski
7. Andrzej Matejak
8. Krystyna i Jan Kupiec.

Między wystąpieniami na scenie zebranym czas umilali: zespoły Jakubowiacy, Wrzos, Wisienki, Ludwinianki, Mistowiacy, zespół LIRA ze Stanisławowa, Antoś Szprycha. Gwiazdami wieczoru, które przyciągnęły niezliczona ilość fanów były Czadoman, Diadem i After Party.

Accessibility