W dniu 23 kwietnia 2017 roku po raz drugi w historii gminy Jakubów odbył się II bieg publiczny „Biegam bo lubię! A Ty?” i marsz NORDIC WALKING. Organizatorem imprezy była Pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów wraz z pracownikami.
Pomimo niezbyt sprzyjającej kwietniowej pogody w biegu i marszu brało udział ponad 30 zawodników. Bieg i marsz przebiegły w atmosferze zabawy, przyjaźni oraz integracji mieszkańców gminy. Należy również podkreślić walor zdrowotny imprezy, bo przecież nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Bieg i marsz zostały przygotowane profesjonalnie. Nad bezpieczeństwem czuwała Ochotnicza Straż Pożarna w Wiśniewie oraz policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie. Uczestnicy przez 30 minut biegali i szli ulicami Jakubowa, każdy we własnym tempie, choć dało się zauważyć cień rywalizacji. Podczas biegu i marszu uczestników dopingowała widownia.
Zmęczeni biegacze i wszyscy kibicujący mogli zregenerować siły przy kawie i herbacie oraz zdrowym poczęstunku. Dodatkową atrakcją był punkt medyczny, działający dzięki uprzejmości p. Katarzyny Zawadzkiej. W punkcie medycznym chętni mogli zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru we krwi. Brawami został nagrodzony występ Orkiestry Dętej w Jakubowie. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami.
Kolejną imprezą na terenie naszej gminy, poświęconą aktywnemu i zdrowemu trybowi życia będzie RAJD ROWEROWY pn. „Masz rower i chęć wokół Jakubowa kręć”, który odbędzie się 14 maja 2017 roku. Serdecznie zapraszamy.

Accessibility