14 października 2018 roku, w słoneczne niedzielnie popołudnie, odbył się uroczysty Gminny Dzień Seniora. Tradycją już jest, że co roku jeden dzień w miesiącu październiku jest świętem Seniorów z terenu Gminy Jakubów, jak również zaprzyjaźnionych Seniorów z gmin sąsiednich. Co roku święto obchodzone jest w innym miejscu, a od kilku lat jest to święto wyjazdowe. Tym razem, dzięki uprzejmości Pana Sławomira Sobiepanka, Seniorzy gościli w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Dębami” w Głęboczycy.

O godzinie 14.00 sala spotkania zapełniła się zaproszonymi gośćmi, których uroczyście powitała Pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Delegacja Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mińsku Mazowieckim wraz z Przewodniczącym Panem Stefanem Karwowskim; Pan Krzysztof Domański – Przewodniczący Rady Gminy Jakubów; Pan Bogusław Dziedzic – Zastępca Wójta Gminy Jakubów; Pani Stanisława Gujska – lokalna poetka; Pan Ignacy Wieczorek – Przewodniczący Społecznego Komitetu Uczczenia Pamięci Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego na Ziemi Mińskiej; Państwo Krystyna i Jan Kupiec – emerytowani nauczyciele; Pani Henryka Buga; Przewodniczące Kół Seniorów oraz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Jakubów: Pani Wanda Dąbroś z Ludwinowa, Pani Alina Parol z Mistowa, Pani Lucyna Kunka z Jakubowa, Pani Honorata Gąsior z Wiśniewa Pan Wojciech Nowak z Wiśniewa oraz Pani Barbara Wojdyga z Jędrzejowa Nowego wraz z delegacjami. Swoją obecnością zaszczyciło zebranych również zaprzyjaźnione Koło Emerytów i Rencistów z Mrozów wraz z Zastępcą Przewodniczącej Panią Heleną Wójcicką oraz Koło Emerytów i Rencistów z Dobrego z Przewodniczącą Panią Wandą Kaim.
Nie zabrakło podziękowań, wręczenia kwiatów i słodkości, przemówień i przepięknych życzeń, w których przodowała Pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów – organizator uroczystości.

Tradycją stało się również wręczanie odznaczeń i podziękowań Prezydium Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI w Mińsku Mazowieckim z rąk Pana Przewodniczącego – Pana Stefana Karwowskiego. Tym razem w podziękowaniu za całokształt działalności, czynione dobro oraz trud i zaangażowanie w pracę na rzecz Seniorów, odznaki otrzymały Seniorki z Wiśniewa – Pani Ewa Radzio oraz Pani Janina Gąsior.

Pani Wójt podziękowała również P. Sławomirowi Sobiepankowi za pomoc w organizacji Jakubowskiego Gminnego Dnia Seniora, za udostępnienie przepięknego obiektu, jakim jest Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Dębami” w Głęboczycy, aby nasi Seniorzy mogli się spotkać i celebrować swój dzień, swoje piękne święto.
Następnie wszyscy zabrani zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, przygotowany przez p. Rafała Drozda – Pasja Catering z siedzibą w Siennicy.

W związku z tym, że Dzień Seniora jest świętem radosnym podczas uroczystości towarzyszył nam Zespół Music Play, który porwał wszystkich zebranych do wspólnej zabawy.

Wiele pięknych, ciepłych słów popłynęło w stronę Seniorów, wiele usłyszeli życzeń, a przede wszystkim bardzo dużo zdrowia, bo gdy będą zdrowi to z energią, zapałem i chęcią do działania jaką posiadają nasi Seniorzy, mogą jeszcze góry przenosić. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólne świętowanie i do zobaczenia za rok.

Accessibility