27 października 2019 roku, w słoneczne niedzielnie popołudnie, odbył się uroczysty Gminny Dzień Seniora. Tradycją już jest, że co roku jeden dzień
w miesiącu październiku jest świętem Seniorów z terenu Gminy Jakubów, jak
również zaprzyjaźnionych Seniorów z gmin sąsiednich. W tym roku święto było obchodzone na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mistowie.
O godzinie 12.00 sala spotkania zapełniła się zaproszonymi gośćmi, których uroczyście powitała Pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska, Delegacja Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mińsku Mazowieckim wraz z Przewodniczącą pania Wandą Rońda oraz byłym wieloletnim Przewodniczącym Panem Stefanem Karwowskim; Pan Krzysztof Domański – Przewodniczący Rady Gminy Jakubów; Pan Bogusław Dziedzic – Zastępca Wójta Gminy Jakubów; Przewodniczące Kół Seniorów z terenu Gminy Jakubów: Pani Wanda Dąbroś z Ludwinowa, Pani Alina Parol z Mistowa, Pani Lucyna Kunka z Jakubowa, Pan Wojciech Nowak z Wiśniewa oraz Pani Barbara Wojdyga z Jędrzejowa Nowego i Starego wraz z delegacjami oraz zaprzyjaźnione Przewodniczące z sąsiednich gmin: Pani Teresa Michalik ze Stanisławowa, Pani Barbara Szuba z Mrozów oraz Pani Czesława Kaim z Pustelnika.
Nie zabrakło podziękowań, wręczenia kwiatów i słodkości, przemówień
i przepięknych życzeń, w których przodowała Pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów – organizator uroczystości.
Tradycją stało się również wręczanie odznaczeń i podziękowań. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w uznaniu Wybitnych Zasług dla Związku przyznał Złotą Odznakę Honorową dla pana Ryszarda Parola, Pani Renaty Podsiadły, Pani Teresy Biegalskiej i Pani Zofii Fortuna.
Pani Wójt Hanna Wocial wręczyła Panu Stefanowi Karwowskiemu pamiątkową statuetkę i życzenia w podziękowaniu za wieloletnia pracę w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów jednocześnie podkreślając nieocenioną dobroć i pomoc na jaka seniorzy mogli liczyć o każdej porze .
Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska złożyła życzenia wszystkim seniorom i podziękowania za zaproszenie na tę piękną uroczystość oraz na ręce Pani Aliny Parol i Wójt Gminy Jakubów wręczyła upominki.
Pani Wójt podziękowała również P. Lidii Domańskiej Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mistowie za pomoc w organizacji Jakubowskiego Gminnego Dnia Seniora, za udostępnienie przepięknego obiektu, jakim jest hala sportowa, aby nasi Seniorzy mogli się spotkać i celebrować swoje święto.
W związku z tym, że Dzień Seniora jest świętem radosnym podczas uroczystości towarzyszył nam kabaret Exportowy Wytwór Gminny, który rozbawił wszystkich do łez i zachęcił do wspólnej zabawy.
Następnie wszyscy zabrani zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, przygotowany przez Szkołę Podstawową w Jędrzejowie Nowym i Catering „Sami Swoi”.
Wiele pięknych, ciepłych słów popłynęło w stronę Seniorów, wiele życzeń, a przede wszystkim bardzo dużo zdrowia, bo gdy będą zdrowi to z energią, zapałem i chęcią do działania jaką posiadają nasi Seniorzy, mogą jeszcze góry przenosić. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólne świętowanie i do zobaczenia za rok.

Opracowała:
Aleksandra Woźniak

 

Accessibility