W dniu 6 maja 2018 roku druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Jakubów, świętowali Gminny Dzień Strażaka, który w tym roku obchodzony był w Łaziskach.
Uroczystości rozpoczęła zbiórka pododdziałów pod remizą OSP w Jakubowie skąd nastąpił przemarsz do kościoła pod wezwaniem Św. Anny w Jakubowie, gdzie o godzinie 11:00 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji strażaków oraz ich rodzin.
W obchodach tego szczególnego dnia jakim jest Święto patrona strażaków – Św. Floriana uczestniczyło siedem jednostek OSP z terenu Gminy Jakubów tj. Łaziska, Wiśniew, Jakubów, Mistów, Moczydła, Ludwinów, Jędrzejów Nowy oraz zaprzyjaźniona jednostka z Czarnej.
Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej druhny, druhowie oraz zaproszeni goście przybyli do remizy OSP w Łaziskach. Przed budynkiem zebrały się poczty sztandarowe oraz pododdziały jednostek by przyjąć życzenia i podziękowania od Wójta Gminy Jakubów – Hanny Wocial oraz Przewodniczącego Rady Gminy – Krzysztofa Domańskiego a także Prezesa Gminnego Zarządu OSP w Jakubowie – Ryszarda Parola za swoją oddaną i bezinteresowną służbę oraz gotowość do niesienia pomocy lokalnej społeczności.

 

Accessibility