W dniu 24 kwietnia 2016 roku po raz pierwszy w historii gminy Jakubów odbył się I bieg publiczny „Biegam bo lubię! A ty?”. Inicjatorem imprezy był Pan Piotr Jaguścik – nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum im. Orła Białego w Jakubowie. Organizatorem, zaś Pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów. Nieocenioną pomoc w przygotowaniu i organizacji przedsięwzięcia udzielili uczniowie Gimnazjum w Jakubowie, a także pracownicy Urzędu Gminy Jakubów.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, w biegu brało udział ponad 80 zawodników. Bieg przebiegał w atmosferze zabawy, przyjaźni oraz integracji mieszkańców gminy. Warto również podkreślić walor zdrowotny imprezy, bo przecież nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Bieg przygotowany został profesjonalnie. Nad bezpieczeństwem czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Jakubowa oraz policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie. Uczestnicy przez 30 minut biegali ulicami Jakubowa, każdy we własnym tempie, choć dało się zauważyć cień rywalizacji. Podczas biegu uczestników dopingowała widownia, a do walki zagrzewała prowadząca bieg Pani Iwona Kaszewska – nauczyciel z Zespołu Szkół w Jakubowie. Zmęczeni biegacze i wszyscy kibicujący mogli zregenerować swoje siły przy kawie i herbacie oraz zdrowym poczęstunku. Wśród uczestników rozegrany został również quiz, gdzie mogli wykazać się znajomością wiedzy o sporcie, a za prawidłową odpowiedź uzyskać nagrody rzeczowe. Dodatkową atrakcją był punkt medyczny, działający dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Zawadzkiej i Joanna Wiktorowicz. W punkcie medycznym chętni mogli zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru we krwi. Brawami został przyjęty występ taneczny grupy Storm z Gimnazjum w Jakubowie. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami.

Taka pozytywna atmosfera podczas biegu, pozwala mieć nadzieję, że wkrótce ponownie zostanie zorganizowany, z udziałem jeszcze większej liczby uczestników, kolejny bieg ulicami naszej gminy.

Accessibility