W dniu 13 września 2015r. odbył się I MIĘDZYGMINNY RAJD ROWEROWY GMIN JAKUBÓW, DOBRE, STANISŁAWÓW pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mińskiego Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Teresa Wargocka, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, która obdarowała najmłodszych uczestników rajdu odblaskowymi gadżetami. Uczestnicy rajdu wyruszyli o godz. 15.00 ze swoich gmin i oddzielnymi peletonami przemieszczali się wyznaczonymi trasami przejazdu. Bezpieczeństwa na drogach publicznych strzegli strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Jakubowa i Mistowa oraz Policjanci z KP w Dobrem. Na ternie Szkoły Podstawowej w Mlęcinie nastąpiła meta rajdu dla wszystkich uczestników trzech gmin. Tam też na rowerzystów czekała przepyszna grochówka, kiełbaska z grilla, ciasta, ciepłe i zimne napoje. Organizatorzy zapewnili atrakcje, którymi były wspólne śpiewy z wójtami ich zastępcami i sekretarzami oraz przeciąganie liny. W rajdzie wzięło udział około 600 rowerzystów.

Przedsięwzięcie miało na celu integrację mieszkańców Powiatu Mińskiego oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu jakim jest jazda na rowerze.
Wójt Gminy Jakubów składa serdeczne podziękowania dla współorganizatorów zaprzyjaźnionych, sąsiednich gmin oraz wszystkim uczestnikom rajdu.

Accessibility