W niedzielę 11 września 2016 roku na terenie gminy Jakubów miał miejsce II Międzygminny Rajd Rowerowy, zorganizowany wspólnie przez Gminy: Jakubów, Dobre i Stanisławów pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mińskiego Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego.

W Jakubowie rowerzyści mieli do pokonania trasę: Jakubów – Szczytnik – Rządza – Wiśniew –  Wola Polska – Ludwinów – liczącą 14 kilometrów. Uczestnicy rajdu o godzinie 14:00 wyruszyli z poszczególnych gmin i oddzielnymi peletonami przemieszczali się wyznaczonymi trasami przejazdu aby wspólnie spotkać się na mecie w Ludwinowie.  Bezpieczeństwa na drogach strzegli Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Jakubowa, Wiśniewa, Łazisk oraz Mistowa, a także Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie. W rajdzie udział wzięło około sześciuset osób.

Na mecie – przy OSP w Ludwinowie na rowerzystów czekał poczęstunek – grochówka, kiełbaska z grilla, ciasta oraz ciepłe i zimne napoje. Podczas imprezy gościnnie wystąpiły panie z lokalnego zespołu Ludwinianki a w dalszej części czas umilały utwory muzyki tanecznej w wykonaniu Cezarego Wociala. Ponadto, mieszkańcy poszczególnych gmin mogli wykazać się umiejętnościami sportowymi podczas konkurencji sprawnościowych: noszenia na barana, przelewania wody z wiadra do butelki oraz przeciągania liny. Jak się okazało w konkursach królowała gmina Stanisławów, która w każdej z konkurencji zajęła I miejsce. Na wszystkich chętnych, którzy wzięli udział w zmaganiach czekały nagrody i upominki.

Uczestnicy rajdu poszczególnych gmin mieli okazję spędzić piękne, słoneczne popołudnie w przyjemnej i radosnej atmosferze. Decyzją włodarzy kolejną okazją do integracji będzie kolejny już rajd zaplanowany na przyszły rok.

Accessibility