W minioną sobotę, 13 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Jakubowie odbyły się kolejne zawody brazylijskiego Jiu Jitsu dla dzieci i młodzieży. Organizatorami był Miński Klub Sportowy MMA TEAM, wspólnie z Klubem Walki Grappler i Gminą Jakubów.

Wydarzenie sportowe odbywało się pod Honorowym Patronatem Starosty Mińskiego Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego i Wójta Gminy Jakubów Pani Hanny Wocial.

Mistrzostwa Polski Wschodniej w tym roku zgromadziły 130 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Do gościnnego Jakubowa, zawitały ekipy m.in.: z Łodzi, Radomia, Szczytna, Mławy, Warszawy, Ostrowii Mazowieckiej, Białegostoku, Rudy Śląskiej, Olsztyna, Rudy, Stalowej Woli, Białej Podlaski, Wołomina.
W 35 kategoriach rywalizowały ze sobą dzieci od 6-go do 18 roku życia, tocząc zacięte pojedynki równolegle na 3 matach. Wraz z dziećmi przybyli także najbardziej zagorzali kibice- rodzice- emocji nie brakowało, zarówno na macie jak i wśród widzów. Dynamiczne walki, widowiskowe wygrane i przyjacielska rywalizacja wśród uczestników- to kwintesencja tych zawodów, bo łez szczęścia nie brakowało, ale była także i gorycz porażki, która w sporcie jest nieunikniona.

Nasi grapplerzy z 3 ekip: Mińska Mazowieckiego, Dobrego oraz Jakubowa, świetnie się spisali zdobywając bardzo wysokie lokaty, w dużej mierze były to złote krążki, które zaowocowały zdobyciem I miejsca w klasyfikacji drużynowej. Puchar Mistrzostw został w rękach naszych najmłodszych podopiecznych. Zdobyli go swoja ciężką pracą na macie, bo każdy z osobna dołożył cegiełkę do tego wspólnego sukcesu.

Impreza przebiegała sprawnie, a co najważniejsze- bezpiecznie. Każdy z uczestników otrzymał piękny dyplom, medal oraz nagrodę rzeczową.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, poniżej wyniki naszych grapplerów:

Złote medale:
Jarek Bodecki Klub Walki Grappler
Agata Lipska Klub Walki Grappler
Wiktoria Koc Klub Walki Grappler
Antoni Sikorski Klub Walki Grappler
Natalia Wolińska Klub Walki Grappler
Antek Rosa Klub Walki Grappler
Alek Sitek Klub Walki Grappler
Przemek Pląsek Klub Walki Grappler
Kuba Jęda Klub Walki Grappler
Bartek Osuch Klub Walki Grappler
Zuzanna Kłonica Klub Walki Grappler

Srebrne medale :
Patrycja Pląsek Klub Walki Grappler
Filip Kosut Klub Walki Grappler
Asia Wrona Klub Walki Grappler
Ivan Novyk Klub Walki Grappler
Łukasz Cyran Klub Walki Grappler
Bartek Pietrasik Klub Walki Grappler

Brązowe medale:
Oliwier Szczęsny Klub Walki Grappler
Ania Mórawska Klub Walki Grappler
Krystian Szczęsny Klub Walki Grappler

Miejsca 4 i 5:
4 Krystian Woliński Klub Walki Grappler
4 Jaś Sabak Klub Walki Grappler
4 Dawid Gierczak Klub Walki Grappler
5 Dawid Cieślak Klub Walki Grappler

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1 Klub Walki Grappler
2 Katana Szczytno
3 Dragon’s Den

Accessibility