Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to, bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 22 kwietnia 2018 roku odbył się III bieg publiczny „Biegniemy z wolnością” oraz marsz NORDIC WALKING, w ten sposób gmina Jakubów na czele z Wójt gminy Panią Hanną Wocial – organizatorem uroczystości chcieli uczcić tak ważną dla nas – Polaków rocznicę. Celem było również zachęcenie jak największej liczby mieszkańców gminy Jakubów do wspólnego radosnego świętowania.

W tym upamiętniającym wydarzeniu wzięło udział 68 uczestników. Bieg odbył się w atmosferze zabawy, przyjaźni oraz integracji mieszkańców gminy. Bieganie i marsz to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Bieg przygotowany został profesjonalnie. Nad bezpieczeństwem czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Ludwinowa. Uczestnicy przez 30 minut biegali i maszerowali ulicami Jakubowa, każdy we własnym tempie, choć dało się zauważyć cień rywalizacji w duchu fair play. Podczas biegu uczestników dopingowała widownia. Dodatkową atrakcją był punkt medyczny, działający dzięki ratownikom medycznym, w którym chętni mogli zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru we krwi. Gromkimi brawami został przyjęty występ taneczny dziewcząt ze szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Mistowa, który przygotowały panie Honorata Grudzień i Wiktoria Patoka. Zmęczeni biegacze i wszyscy kibicujący mogli zregenerować swoje siły przy kawie i herbacie oraz zdrowym poczęstunku w postaci polskich jabłek. Wśród uczestników odbyła się loteria, której sponsorami byli m.in. firma Majsterpol, Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami.

Wszystkim uczestnikom III bieg publiczny „Biegniemy z wolnością” oraz marsz NORDIC WALKING serdecznie gratulujemy hartu ducha. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, którą stworzyli.

Accessibility