Konkurs odbywa się w ramach XII Festynu folkloru, kultury, sztuki i potraw regionalnych „Sójka Mazowiecka”. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniu 19 czerwca na letniej scenie Gminnej Biblioteki Publicznej – Kulturoteki w Cegłowie, w godz. 11.00 – 18.00. Konkurs odbywać się będzie w kategoriach: soliści i duety oraz folkowe zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i muzyczno-taneczne. Skierowany jest do utalentowanych i twórczych osób oraz grup artystycznych z terenu powiatu mińskiego.

Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku amatorskiego ruchu artystycznego śpiewaków, wokalistów, muzyków i tancerzy. Główną nagrodą konkursu jest Grand Prix Festiwalu Statuetka „Złotej Sójki” oraz nagroda finansowa w wysokości 500 zł przyznana dla jednego podmiotu wykonawczego bez względu na kategorię i wiek. Finaliści otrzymają również dyplomy i nagrody pieniężne za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w poszczególnych kategoriach.

Galowy koncert finałowy nagrodzonych uczestników odbędzie się w trakcie Cegłowskiego Festynu „Sójka Mazowiecka” w dniu 21 lipca przed i w trakcie występu gwiazd imprezy: „Sławomira” i Zespołu Oddział Zamknięty.

Accessibility