W dniu 17.05.2015r. w naszej gminie odbył się III Rajd Rowerowy, tym razem połączony ze zlotem miłośników samochodów marki BMW pod hasłem ,,Masz rower i chęć wokół Jakubowa kręć” pod patronatem Starosty Mińskiego – Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego.

Rajd rozpoczął się o godzinie 14.00 z placu przed Urzędem Gminy w Jakubowie. Trasą przejazdu były miejscowości: Jakubów- Anielinek – Mistów- (drogi powiatowe) Kolonia Niedziałka II, Anielinek- Jakubów rondo lotnisko- Przedewsie- Józefin- Jędrzejów Stary- Jędrzejów Nowy (drogi serwisowe). Na każdym skrzyżowaniu bezpieczeństwa strzegli strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy oraz Policjanci z KP w Dobrem oraz KPP w Mińsku Mazowieckim. W rajdzie wzięło udział ok. 400 osób.

Na terenie Szkoły Podstawowej w Jędrzejowie Nowym nastąpiła meta rajdu. Tam tez na rowerzystów czekali już zrzeszeni fani marki BMW z klubu „BMW Klub Mazowsze” wraz z zaprzyjaźnionymi Klubami. Na powitanie mieli przygotowany pokaz jazdy bokiem tzw. drift. Swoje umiejętności zaprezentowało 10 wyspecjalizowanych w tym stylu jazdy kierowców. Oprócz pokazu można również było oglądać pozostałe samochody różnych marek BMW, zarówno te oryginale, jak i po przeróbkach, które usytuowane były na placu trawiastym przy szkole. Organizatorem tej części imprezy był p. Mariusz Rosłoński – moderator BMW Klub Mazowsze, który dołożył wszelkich starań, aby widowisko przygotowane przez Klub wypadło, jak najlepiej. Całość imprezy przebiegła, zgodnie z oczekiwaniami organizatorów. Dlatego też Wójt Gminy Jakubów składa serdeczne podziękowania za tak liczne przybycie, zarówno uczestnikom rajdu, jak i fanom marki BMW.

Przedsięwzięcie miało na celu integrację mieszkańców powiatu mińskiego oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu. Najliczniejszą grupą uczestników byli oczywiście mieszkańcy gminy Jakubów ale również mieszkańcy sąsiednich gmin tj. Dobrego, Cegłowa, Stanisławowa, Mrozów, Mińska Mazowieckiego.

Accessibility