Dnia 24 lutego 2019 roku na Hali Sportowej w Pustelniku rozegrano „III Turniej Sołtysów Gmin: Stanisławów, Jakubów, Dobre”. Zgłoszone drużyny Sołtysów walczyły o puchar i nagrodę pieniężną. Celem imprezy była integracja i aktywizacja mieszkańców sąsiadujących gmin, poprzez wspólną zabawę i aktywnie spędzony czas. Turniej Sołtysów jest drugą, po Międzygminnym Rajdzie Rowerowym, okazją do wspólnych spotkań włodarzy i mieszkańców sąsiadujących gmin. Tym razem gospodarzem wydarzenia był Pani Kinga Sosińska – Wójt Gminy Stanisławów, która przywitała wszystkich zebranych, zachęciła wszystkich do gorącego dopingu dla swoich drużyn i życzyła miłej zabawy. Następnie przekazała głos swojemu zastępcy Panu Dariuszowi Kraszewskiemu, który omówił zasady poszczególnych konkurencji i oficjalnie otworzył „III Turniej Sołtysów Gmin: Stanisławów, Jakubów, Dobre”. Tak rozpoczęła się rywalizacja połączona ze wspólną zabawą i integracją.

Do rywalizacji turniejowych przystąpiły reprezentacje trzech gmin, każda w pięcioosobowym składzie, dodatkowo z dwoma osobami rezerwowymi. Gmina Jakubów reprezentowana była przez: Pana Dariusza Kopczyńskiego – sołtysa sołectwa wsi Wiśniew i jednocześnie kapitana drużyny, Panią Marzannę Kosieradzką – sołtysa Nartu, Panią Martę Krusiewicz – sołtysa Ludwinowa, Pana Kamila Ankersztajn – sołtysa Leontyny, Pana Remigiusza Suchenka – sołtysa Antoniny oraz osoby rezerwowe: Panią Elżbietę Gromulską – sołtysa Jędrzejowa Nowego i Włodzimierza Czyż – sołtysa wsi Moczydła.

Sołtysi rozpoczęli zmagania od poszukiwania monet w zbożu, zwycięzca musiał znaleźć ich jak najwięcej. Dużo emocji i atrakcji wszystkim zebranym dostarczyły zmagania sprawnościowo-zręcznościowe: rzut ziemniakiem do wiadra, powożenie „żywym wozem”, którym była para sołtysów, bieg sztafetowy, a w nim przenoszenie piłeczki pimpongowej na rakietce, pokonanie trasy na piłce z uszami, kozłowanie piłki, skoki na skakance, toczenie piłki lekarskiej. Nie zabrakło również konkurencji kulinarnych: picie mleka przez słomkę, bicie piany. Mnóstwo emocji i uśmiechów dostarczyły kalambury, polegające na odgadnięciu pięciu zagadek przez każdą z drużyn. Walka do ostatniej konkurencji była bardzo zacięta, a doping kibiców, którzy licznie przybyli na imprezę ogromny.

Po podsumowaniu punktowych wyników wszystkich konkurencji I miejsce zajęła drużyna Sołtysów Gminy Dobre, II miejsce – Sołtysi Gminy Stanisławów oraz III – drużyna z Jakubowa. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom oraz talon w kwocie 1000 zł. Kolejno uplasowane drużyny otrzymały statuetki, dyplomy i odpowiednio – talony w kwocie 750 zł i 500 zł. Talony do realizacji dla Sołtysów będą w kasach poszczególnych Urzędów Gmin.

Dziękujemy naszej drużynie Sołtysów za wspaniałe reprezentowanie Gminy Jakubów na tej imprezie. Wspaniała zabawa, wspólnie spędzony czas, doping i emocje sprawiły, że niedziela na długo zostanie w naszej pamięci. Natomiast lekki niedosyt wśród naszych Sołtysów za zajęcie III miejsca, jest zapowiedzią chęci rewanżu, a będzie to możliwe już za rok. Wtedy gospodarzem i głównym organizatorem Turnieju będzie nasza Gmina. Na zakończenie organizatorzy Turnieju wszystkim zebranym zapewnili poczęstunek. Gminie Stanisławów dziękujemy za organizację i gościnę. To był bardzo miło spędzony czas. Do zobaczenia za rok!

Opracowała: Grażyna Muszelik

 

Accessibility