W dniu 16 września 2018 r. odbył się IV Międzygminny Rajd Rowerowy Gmin Jakubów, Dobre i Stanisławów.

Uczestników rajdu startujących z Jakubowa przywitała Wójt Gminy Hanna Wocial, po czym rowerzyści wyruszyli o godz. 13.00 peletonem i przemieszczali się wyznaczoną trasą przejazdu m.in. przez miejscowość Izabelin, Szczytnik, Witkowiznę, Wolę Polską i Wiśniew do mety, która znajdowała się w miejscowości Czarnogłów. Bezpieczeństwa na drogach publicznych na trasie z Jakubowa strzegli strażacy z OSP Gminy Jakubów.

Na terenie placu przy remizie OSP Czarnogłów dla wszystkich uczestników trzech gmin czekała przepyszna grochówka, kiełbasa z grilla, ciasta oraz ciepłe i zimne napoje. Organizatorzy zapewnili atrakcje, którymi były gry sprawnościowe dla wszystkich. Rajd cieszył się ogromnym zainteresowaniem, grupa ruszająca z Jakubowa liczyła ponad 200 rowerzystów. Przedsięwzięcie miało na celu integrację mieszkańców Powiatu Mińskiego oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu jakim jest jazda na rowerze.

Wójt Gminy Jakubów składa serdeczne podziękowania dla współorganizatorów zaprzyjaźnionych sąsiednich gmin oraz wszystkim uczestnikom rajdu.

Accessibility