W niedzielę 12 maja już po raz siódmy zorganizowaliśmy rajd rowerowy w naszej gminie. Tym razem połączony był on z „Jakubowskim Piknikiem Rodzinnym”, który mogliśmy przygotować przy współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego w ramach przedsięwzięcia społeczno – kulturalnego 2019.

Rewelacyjną pogodą i uśmiechem na twarzy Pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów powitała licznie przybyłych uczestników rajdu. Tym razem mieliśmy ich około 200. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Pośród nich znaleźli się zarówno mieszkańcy jak i sympatycy naszej gminy.

Rowerzyści podzieleni na 3 kolumny z liderami wystartowali z ulicy Mińskiej. Tegoroczna 16 kilometrowa trasa wiodąca przez malownicze miejscowości gminy Jakubów z całą pewnością nie była najłatwiejsza, ale nawet najmłodsi uczestnicy wspaniale sobie poradzili.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali niezastąpieni druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Jakubowa, Jędrzejowa Nowego, Łazisk, Mistowa i Wiśniewa, ratownicy medyczni oraz policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie, oraz niezastąpieni druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Jakubowa, Jędrzejowa Nowego, Łazisk, Mistowa i Wiśniewa.

Po przeszło godzinnym rajdzie dojechaliśmy na metę do gospodarstwa agroturystycznego „Na KOŃcu wsi” u Pani Elżbiety Fabczak w Brzozówce. A tam czekały już atrakcje „Jakubowskiego Pikniku Rodzinnego”. Koncert pochodzącego z Palermo na Sycylii we Włoszech piosenkarza i pianisty ANDREA LATTARI, który wykonał covery największych przebojów włoskich i hiszpańskich. Przepyszna grochówka przygotowana przez panie kucharki ze Szkoły Podstawowej w Jędrzejowie Nowym, słodkie bułeczki, jabłuszka, kawa i herbata.

Z okazji rocznicy 20 – lecia utworzenia powiatu mińskiego, który przypada w tym roku, został przeprowadzony konkurs wiedzy o powiecie. Między innymi były pytania o liczbę i nazwę gmin wiejskich powiatu, ile mamy kobiet sprawujących urząd Wójta i co oznacza skrót LGD. Wszyscy uczestnicy odpowiedzieli poprawnie na zadane pytania i otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Niedziela spędzona na świeżym powietrzu w ekologicznym terenie, dzieci i młodzież szczęśliwi, „dla każdego coś miłego”. Tak niewiele potrzeba żeby poznać swoją okolicę, zapoznać się nawzajem, porozmawiać i spędzić sympatycznie czas. Naszym celem była przede wszystkim promocja aktywnej formy spędzania czasu wolnego i zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu, jakim jest jazda na rowerze.

Wszystkim Państwu dziękujemy za obecność i zapraszamy serdecznie na kolejne edycje rajdu i inne wydarzenia do gminy Jakubów.

Kolejne wydarzenia w naszej Gminie!

Accessibility