W sobotę 30 maja 2015r. Wójt Gminy Jakubów Pani Hanna Wocial wraz z Klubem Walki Grappler miała przyjemność zorganizować pierwszą w historii Galę MMA i K1. W tym dniu o godzinie 10.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Jakubowie został rozegrany II Turniej o Puchar Wójta Gminy Jakubów w Brazylijskim Jiu Jitsu dzieci i młodzieży. W zawodach wzięli udział zaproszeni goście z powiatu mińskiego, a Klub Walki Grappler wystawił liczną ekipę z Mińska Mazowieckiego i filii Grappler Jakubów. Drużynowo Grappler zajął I miejsce pokonując Spectrum 360 z Tłuszcza oraz Jiu-Jitsu Ruda. Medale i dyplomy dla Grapplera zdobyli: złoto: Wiktoria Klepacka, Oliwier Szczęsny, Anna Mórawska, Wiktoria Koc, Szymon Czyżkowski, srebro: Andrzej Frankiewicz, Błażej Woźnica, Krystian Szczęsny, Krystian Woliński, Jakub Adamczyk, Martyna Bodecka, Zuzanna Demjankowska, Paulina Królak, brąz: Szymon Pęczek, Sara Sękowska, Jakub Czyżkowski, Kacper Bodecki, Zuzanna Królak, Natalia Wolińska, Filip Kosut, Aleks Sitek oraz Jakub Jęda,

Po udanych zawodach o godz. 18 hala zapełniła się widzami, którzy przybyli, aby dopingować swoich lokalnych faworytów na Jakubowskim Wieczorze Walk. Podczas uroczystości otwarcia Pani Wójt Hanna Wocial wręczyła właścicielom Klubu Walki Grappler Ewelinie i Marcinowi Frankiewicz statuetkę Przyjaciela Gminy Jakubów. Podziękowania od Grapplera trafiły także na ręce Pani Wójt, za rozpowszechnianie mieszanych sztuk walki wśród dzieci i młodzieży oraz dla Pani Ewy Klepackiej, Inspektora Urzędu Gminy Jakubów za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

W ringu stoczono 8 zaciętych walk w formułach MMA, K1 oraz w boksie. Klub Walki Grappler reprezentowali: Kamil Kublik, Daniel Rozenek, Marcin Gałązka oraz mieszkaniec Moczydeł Sebastian Rawski.

Walka wieczoru w której wystąpił miejscowy fighter Sebastian Rawski, wywołała prawdziwą burzę na trybunach wśród kibiców. Przeciwnik Rawskiego Jakub Legas z PFC Siedlce, w I rundzie trafił celnie Sebastiana, ale ten po chwili obalił go i przeniósł walkę do parteru. Starcie było bardzo dynamiczne, a okrzyki i doping kibiców tylko motywowały Rawskiego do kolejnych ataków. Walka zakończyła się zwycięstwem dla Sebastiana, publiczność długo skandowała na jego cześć.
Hala sportowa wypełniona po brzegi przyczyniła się także do zebrania 1379,05 zł na rzecz małej Gabrysi Wójciuk podopiecznej Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, która zmaga się z neuroblastomą.

Accessibility