Po kilku latach starań do zacnego grona gospodarzy podejmujących na swoim terenie ogólnopolski kolarski peleton dołącza Gmina Jakubów !!! Po Mińsku Mazowieckim, Dębem Wielkim, Mrozach to właśnie w Jakubowie w dniu 24 czerwca na ziemię mińską ściągnie z całego kraju czołówka kolarzy szosowych.

Punktualnie o godz. 12:00 spod Urzędu Gminy w Jakubowie ruszy kolorowa masa zawodników, którzy zmierzą się ze specyficzną trudną trasą. Najciekawiej zapowiada się finisz wyścigu. Tuż po ostatnim ostrym zakręcie już w centrum Jakubowa po 200 metrach umiejscowiona będzie końcowa kreska. Poziom adrenaliny zapewne będzie wysoki zarówno u zawodników jak i kibiców więc apelujemy o ostrożność. Należy wnioskować, że tego dnia na szosach wokół Jakubowa pojawi się cała krajowa elita kolarska, gdyż tydzień później rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski, a jakubowski wyścig będzie ostatnią okazją do sprawdzenia sportowej formy.

Nie ukrywamy, że najbardziej interesuje nas występ mińskiego Klubu Kolarskiego V-MAX, który wystąpi w nieco okrojonym składzie. Zawodnicy trenera Jacka Tomkiewicz jak zawsze zapowiadają walkę o podium co z powodzeniem potwierdzili już w poprzednich wyścigach.
Przypomnijmy, że ŻTC BIKE RACE to wyścig wyłącznie dla kolarzy pełnoletnich więc młodzi jakubowscy adepci tutejszej szkółki kolarskiej będą wspierać starszych kolegów wyłącznie siłą głośnych gardeł…i podając bidony na trasie.

Organizatorzy tej imprezy czyli Gmina Jakubów, Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów oraz Klub Kolarski V-MAX serdecznie zapraszają do kibicowania w tej przepięknej imprezie, którą patronatem honorowym objęła Pani Wójt Gminy Jakubów – Hanna Wocial.

Accessibility