W sobotę 20 lipca 2019 roku w Jakubowie koło Mińska Mazowieckiego mieliśmy znów okazję oglądać jedną z większych imprez sportowych jakie mają miejsce w powiecie mińskim. To już drugi raz kiedy do tej przyjaznej kolarstwu miejscowości zjechał z całego kraju barwny peleton szosowy. Ciekawa trasa wokół Jakubowa już w zeszłym roku została wysoko oceniona przez zawodników. Ponadto niezwykła sprawność gospodarzy z Gminy Jakubów jak i tamtejszych służb mundurowych sprawiły, że i tym razem kolarski spektakl odbył się bez żadnych niespodzianek. Wspaniała słoneczna pogoda sprawiła, że o godzinie 12:00 na linii startu przed Urzędem Gminy w Jakubowie stanęło aż 150 zawodników z całej Polski!!!
Warto nadmienić, że w tym roku obok włodarzy Jakubowa w osobach pani Hanny Wocial i Bogusława Dziedzica do zacnego grona gospodarzy imprezy dołączyli przedstawiciele zaprzyjaźnionej Gminy Stanisławów tj. pani Kingi Sosińskiej oraz Dariusza Kraszewskiego gdyż już za rok ten wielki wyścig kolarski odbędzie się właśnie w Stanisławowie.
Mieszkańcy Jakubowa oraz przybyli z zewnątrz kibice kolarstwa z zaciekawieniem oglądali zacięte zmagania szosowców wśród których nie brakowało gwiazd tej wspaniałej dyscypliny mającej długie historyczne tradycje w naszym kraju. Ze szczególną uwagą śledzono jednak poczynania reprezentantów lokalnego Klubu Kolarskiego V-MAX, który w 7-osobowym składzie stanął do walki na rozgrzanym słońcem asfalcie jakubowskich dróg. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie bowiem trudna techniczna trasa, ostre zakręty i nieustający wiatr bezlitośnie selekcjonowały peleton rozrywając go na strzępy. Mimo to zawodnikom trenera Jacka Tomkiewicza i tak udało się wywalczyć 2 miejsca na podium. W najsilniejszej kategorii wiekowej (19-29 lat) na drugim stopniu podium stanął niezawodny Mateusz Mikulski zaś wśród najstarszych „mastersów” trzecie miejsce przypadło Zbigniewowi Potylickiemu.
To bardzo przyzwoite wyniki biorąc pod uwagę, że wyścigi ŻTC BIKE RACE są największą w kraju imprezą tego typu więc obsada i poziom sportowy jest bardzo wysoki.
Na zakończenie tego kolarskiego święta w Jakubowie miała miejsce niezwykle uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców. Nie brakowało sympatycznych rozmów, wspomnień i wspólnych fotografii. Kolarze niejednokrotnie podkreślali walory widokowe tutejszej trasy wyścigu oraz ujmującą serdeczność i sprawność gospodarzy. Wielkie brawa dla głównego organizatora – Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów oraz Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki.

Obszerna galeria zdjęć z imprezy dostępna jest na stronie: www.ztc.pl oraz na FB – Klub Kolarski V-MAX.
Accessibility