101 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczystości związane z obchodami 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Jakubów rozpoczęły się w dniu 9 listopada 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Jakubowie koncertem pod nazwą ,,Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej’’. Wydarzenie zorganizowane przez Gminę Jakubów oraz Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, na czele którego stoi Dyrektor Iwona Wujastyk.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

W sobotni wieczór, hala wypełnia się po brzegi mieszkańcami Gminy Jakubów oraz gośćmi z sąsiednich gmin. Koncert rozpoczął się powitaniem gości przez Hannę Wocial Wójta Gminy Jakubów oraz Marię Pruszyńską Dyrektora placówki.

Podczas uroczystego koncertu artyści zabrali gości w podróż po wolnej, silnej i Niepodległej Polsce, poprzez najbardziej charakterystyczne utwory polskiej literatury muzycznej ostatnich 100 lat. Ze sceny zabrzmiały piosenki legionowe i lwowskie szlagiery, a także przeboje międzywojnia. Można było również usłyszeć utwory z okresu powojennego, aż do lat 90 tych. Te popularne, lubiane utwory pozwoliły wszystkim na miłe wspomnienia, dobrą zabawę a także wspólne śpiewanie. Doskonałą atmosferę i wspaniały przekaz zapewnili artyści: Tomasz Gęsikowski – prowadzący wydarzenie oraz Laura Raab, Stanisław Górka, Arkadiusz Głogowski, Artur Gotz wykonawcy utworów.

Publiczność była zachwycona występami artystów, dziękując im gromkimi brawami i kwiatami, ciesząc się, że mogli uczestniczyć w tej niezwykłej, patriotycznej lekcji historii.

Accessibility