W dniu 24 kwietnia 2019r w naszej Gminie Jakubów w Jędrzejowie Nowym w gospodarstwie Państwa Małgorzaty i Andrzej Konca oraz Anny i Kamila Konca miało miejsce uroczyste otwarcie wolnostanowiskowej obory dla bydła. Jest to jedyny tak nowoczesny oraz w pełni zautomatyzowany obiekt w Powiecie Mińskim.

Gościnni właściciele zaprosili zainteresowanych hodowców do swojego gospodarstwa, by mogli zobaczyć jak zastosowano innowacyjne rozwiązania uwzględniające wiele nowości na rynku tj robot do podgarniania paszy, robot do usuwania obornika i nowoczesne stacje żywienia.

Obora przeznaczona jest na ok. 70 sztuk bydła. Najważniejszym urządzeniem jest robot udojowy V300. Nie jest to jednak jedyny robot pracujący w tej oborze. Hodowcy zdecydowali się także na zakup robota podgarniającego paszę Opti Duo, który nie tylko podgarnia, ale także odświeża paszę na stole. Dzięki temu krowy znacznie chętniej do niego podchodzą i pobierają więcej paszy. Lepsze żywienie to lepsza wydajność i tego właśnie oczekują gospodarze. W oborze pracuje kolejny robot – RS450 – przeznaczony do usuwania obornika na podłogach rusztowych. Taki robot znacznie ułatwia codzienną pracę Właścicielom, a przede wszystkim poprawia ogólną higienę w oborze.

 

Accessibility