W dniach 06-10.07.2015r. w Gminie Jakubów odbyły się Półkolonie Letnie, w których wzięło udział 160 dzieci z terenu gminy.
Organizatorem wypoczynku była Wójt Gminy Jakubów Hanna Wocial oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Półkolonie rozpoczęły się w Szkole Podstawowej w Wiśniewie, tam zapoznano uczestników z regulaminem oraz harmonogramem półkolonii. Dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu biorąc udział w zabawach i grach sportowych. Tam też miały okazję wykonać origami jak również wziąć udział w konkursie karaoke. Kolejnego dnia uczestnicy udali się do Ptaszarni u Pana Jana Czarnockiego w Nakorach koło Sokołowa Podlaskiego. Następnie cała grupa udała się do Ośrodka wypoczynkowego RETRO SKIBNIEW Pani Małgorzaty Wojewódzkiej w miejscowości Skibniew Podawce. Koloniści brali udział w podchodach o skarb szlachcianki skibniewskiej, grach, zabawach sportowych oraz w warsztatach kulinarnych gdzie własnoręcznie wykonywały „pampuchy”, po czym następowała ich degustacja. Wieczorem przy ognisku, czas umilał Pan Lech Zakrzewski grając na gitarze i przyśpiewując wraz z dziećmi.

O profesjonalną foto relację zadbał Pan Jarosław Kurzawa. Kulminacją wieczoru był Fireshow: taniec, połykanie, plucie ogniem, który wykonała grupa pod przewodnictwem Konrada Brzosta. W Skibniewie zapewniono uczestnikom nocleg. W drodze powrotnej dzieci zwiedziły zamek w Liwie. Kolejnego dnia dzieci korzystały z basenu w MOSIR w Mińsku Mazowieckim oraz placu zabaw w miejskim parku. Dzieci uczestniczyły również w projekcji filmu pt. „MINIONKI” wyświetlanego w formacie 3D w Warszawie, uczestnicy mieli zapewnioną dodatkową atrakcję- pokaz multimedialny w Parku Fontann na Podzamczu w Warszawie.
Na zakończenie Pani Wójt wręczyła każdemu uczestnikowi pamiątkowy dyplom, dzieci nie pozostały dłużne i chcąc wyrazić swoją wdzięczność oraz zadowolenie z bardzo mile spędzonego czasu wręczyli Pani Wójt własnoręczne wykonany i podpisany dyplom przez wszystkich uczestników półkolonii.

Podziękowania otrzymali również opiekunowie, Dyrektorzy Szkół, kucharki ze Szkół w Jędrzejowie Nowym oraz w Jakubowie.

Accessibility