W dniach 02-06.07.2018r. w Gminie Jakubów odbyły się Półkolonie Letnie, w których udział wzięło 120 dzieci z terenu naszej gminy. Organizatorem wypoczynku była Pani Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Półkolonie rozpoczęły się w Szkole Podstawowej w Jakubowie, gdzie zapoznano uczestników z regulaminem oraz harmonogramem półkolonii. Dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu oraz pod czujnym okiem trenera Marcina Frankiewicza prezesa Klubu Walki Grappler, uczestniczyły w ogólnorozwojowym treningu. Dzieci mogły również brać czynny udział w warsztatach origami, prowadzonych przez Panią Beatę Wąsak. Kolejnego dnia dzieci udały się na spotkanie z przyrodą i tradycją do gospodarstwa agroturystycznego ARGO CITY w Głęboczycy w Gminie Dobre. Tam dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych oraz przewidziano wiele innych atrakcji ruchowych na świeżym powietrzu min przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układanie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa, tyrolka, połów drewnianych rybek. Dzięki uprzejmości dyrektora placówki, Pana Wojciecha Rastawickiego, na nocleg dzieci udały się do Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrem.
W środę dzieci podziwiały dzieła dobrzańskiego rzeźbiarza Konstantego Laszczki w muzeum w Dobrem. Następnie koloniści udali się do Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, tam czas z atrakcjami zapewniła Pani Barbara Buga Rucińska, poprzez malowanie na szkle, wykonywanie witraży lub prac z decoupage.
Dzieci pamiątkowe arcydzieła mogły zabrać do domu.

Kolejnego dnia dzieci udały się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim na basen i plac zabaw w miejskim parku oraz do restauracji McDonald’s. Natomiast w piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej w Mistowie nastąpiło zakończenie półkolonii. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy a dyrektorzy szkół i opiekunowie grup, podziękowania od Wójta Gminy Jakubów. Zwieńczeniem półkolonii była połączona ze zwiedzaniem Muzeum Wojska Polskiego, wycieczka do stolicy oraz seans w kinie. Wieczorem zaś dzieci mogły podziwiać pokaz fontann w Multimedialnym Parku.
Zainteresowanie dzieci taką formą wakacyjnego wypoczynku przeszło najśmielsze oczekiwania organizatora.

Półkolonie przebiegły bezpiecznie w miłej i spokojnej atmosferze.

Accessibility