W dniach 1-5.07.2019r. po raz kolejny w Gminie Jakubów odbyły się Półkolonie Letnie, w których udział wzięło 114 dzieci z terenu naszej gminy. Organizatorem wypoczynku była Pani Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Półkolonie rozpoczęły się w Szkole Podstawowej w Mistowie, gdzie zapoznano uczestników z regulaminem oraz harmonogramem półkolonii. Dzielnicowy Gminy Jakubów – Pan Kamil Gągol przeprowadził interesującą lekcję dotyczącą bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji, nie tylko na drogach. Pan Arkadiusz Bodecki zaprezentował szkolenie z udzielania pierwszej pomocy medycznej, strażacy OSP Mistów na placu szkolnym rozstawili kurtynę wodną a dzieci mogły także obejrzeć bojowy wóz strażacki . Koloniści mogli również własnoręcznie ozdabiać szklane świeczniki pod czujnym okiem Pani Barbary Bugi-Rucińskiej, oraz odbyć lekcję origami, które prowadziła Pani Beata Wąsak. Dzieci pamiątkowe arcydzieła mogły zabrać do domu

Kolejnego dnia dzieci udały się do Bazy Survivalowej Przygody w Jędrzejowie Nowym. Ewelina i Marcin Frankiewiczowie zatroszczyli się o aktywny wypoczynek dzieci, które bardzo chętnie brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Przewidziano mnóstwo ciekawych atrakcji ruchowych na świeżym powietrzu.
W środę dzieci wyruszyły na wycieczkę do Zamku Zbrojowni w Liwie, podziwiały Rynek w Węgrowie, jak również udały się do przepięknego Zamku w Patrykozach w Gminie Bielany. Odwiedzili także Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Renaty Kalickiej, noc spędzili w Zespole Oświatowym im. Świętej Królowej Jadwigi w Bielanach Wąsach.

Kolejnego dnia dzieci udały się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim na basen i plac zabaw w miejskim parku oraz do restauracji McDonald’s. Natomiast w piątkowe popołudnie nastąpiło zakończenie półkolonii wycieczką do stolicy; do Parku Trampolin, seansem w kinie i podziwianiem fontann na Podzamczu.
Zainteresowanie dzieci taką formą wakacyjnego wypoczynku przeszło najśmielsze oczekiwania organizatora.

Półkolonie przebiegły bezpiecznie w miłej i spokojnej atmosferze.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji ww. przedsięwzięcia.

Accessibility