Tradycją już jest, że ostatnia niedziela sierpnia dla Gminy Jakubów jest dniem wyjątkowym. W tym roku była to niedziela 27.08.2017r. w Wiśniewie, gdzie odbyły się Dożynki Gminne.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Starokatolickim Mariawitów pw. Trójcy Przenajświętszej oraz w Kościele Rzymsko Katolickim pw. Trójcy Świętej w Wiśniewie.

Po uroczystych mszach świętych, połączony korowód dożynkowy przeszedł na plac naprzeciwko Remizy OSP w Wiśniewie, którym była łąka. Wszystkich zebranych gości powitała Orkiestra Dęta z Jakubowa. Starostami dożynek w tym roku byli: Pani Dorota Zalewska i Pan Zbigniew Miller z Wiśniewa. Po uroczystym przekazaniu chleba Wójtowi Gminy Jakubów Pani Hannie Wocial, która obiecała, iż będzie go dzieliła sprawiedliwie i tak aby dla nikogo nie zabrakło, nadszedł czas na przemówienia organizatorów i zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas w tym roku delegaci od Pani Poseł Teresy Wargockiej, Pan Mariusz Kozera – Wicedyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, przedstawiciele Policji, Wójtowie z terenu Powiatu Mińskiego, Radni Powiatowi, przedstawiciele samorządowi.

Podczas dożynek odbył się konkurs wieńców dożynkowych, gdzie wszystkie 19 dzieł, z Gminy Jakubów, zostały uhonorowane jednakowym miejscem na podium i nagrodą pieniężną. Po raz drugi w naszej gminie odbył się konkurs na Najlepsze Ciasto w Gminie Jakubów. Zgłosiło się 26 uczestniczek, gdzie I miejsce zdobyła Pani Agnieszka Gogol z Aleksandrowa, II miejsce – Pani Edyta Suchenek z Antoniny, III miejsce – Pani Anna Paluch z Brzozówki, natomiast IV miejsce pozostałe uczestniczki. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne. Została też wręczona statuetka „Przyjaciela Gminy” dla: Pani Jolanty Kowalczyk – kierownika muzycznego Chóru Gminnego Serenada, Pani Doroty Zawadzkiej – kierownika ZOL Rudka, Pani Danuty Grodzkiej – Wojdyna – Galeria Zambrzyniec, Pani Anny Chrzanowskiej i Pana Zbigniewa Chrzanowskiego, Pana Czesława Gągola Prezesa Stowarzyszenia Współpracy Polska Wschód, Pana Macieja Twardowskiego – właściciela firmy CARPOLAND. Wręczono również odznaczenia ,,Order serca – matkom wsi’’, które otrzymały; Pani Ewa Radzio z Wiśniewa, Jadwiga Krusiewicz z Turku, Pani Marzanna Kosieradzka z Nartu, Pani Irena Królak z Kamionki, Pani Agata Sobotka z Rządzy, Pani Mariola Damentka z Woli Polskiej, Pani Janina Gąsior z Wiśniewa, Pani Jadwiga Gałązka z Wiśniewa, Pani Stanisława Puławska ze Strzebuli.

Wręczono również odznakę honorową „Zasłużony dla rolnictwa” nadaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którą otrzymali Panowie Andrzej Okrzeja ze Strzebuli, Pan Bogdan Gańko z Nartu, Pan Zbigniew Grzegorz Marusa z Turku, Pan Dariusz Kopczyński, Pan Zbigniew Miller, Pan Piotr Miller, Pan Janusz Czyżewski, Pan Jarosław Zalewski z Wiśniewa, Pan Janusz Lipka, Pan Krzysztof Gadaj w Woli Polskiej, Pan Andrzej Kublik z Rządzy.

Między wystąpieniami na scenie, zebranym czas umilali: zespół Wisienki, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, Parakabaret „PARADOKS”, Kapela Ludowa Mazowszaki oraz zespół R-MAX .
Gwiazdami wieczoru, które przyciągnęły niezliczoną ilość fanów były Extazy, Dejw, Live, Mario Bischin.

Accessibility