Tegoroczny rajd zaplanowany na dzień 8 września zgromadził wielu sympatyków Gmin Jakubów, Dobre i Stanisławów. Od rana nasze oczy skierowane były w niebo, gdyż pogoda była bardzo niestabilna ale niebiosa jednak okazały się dla uczestników łaskawe. Miłośnicy rowerów wystartowali o godz. 13.00 sprzed budynku Urzędu Gminy w Jakubowie po powitaniu przez Panią Wójt Hannę Wocial – organizatora rajdu Gminy Jakubów i gospodarza zakończenia. Wśród uczestników znalazł się Pan Mirosław Krusiewicz – Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu, dyrektorzy szkół, sołtysi i radni.
Po pokonaniu ok 13 km trasy na mecie pokazało się piękne słońce, które towarzyszyło uczestnikom nie tylko z Gminy Jakubów ale również mieszkańcom Gminy Dobre z Wójtem Panem Tadeuszem Gałązką i Gminy Stanisławów z Wójt Panią Kingą Sosińska, która to jako pierwsza doprowadziła swój peleton na miejsce mety.
Po pokonaniu wyczerpującej trasy na miejscu w Tymoteuszewie, na łące Pana Macieja Łobody – wieloletniego Sołtysa wsi Tymoteuszew pośród pięknych walorów przyrody organizatorzy przygotowali mały piknik. Dla rowerzystów czekała pyszna grochówka według przepisu Pań kucharek ze Szkoły Podstawowej w Jędrzejowie Nowym, smaczne ciasta przygotowane przez Gminę Dobre oraz kiełbaski z grilla z Gminy Stanisławów. Kolejki do przysmaków nie miały końca.
Po uroczystym powitaniu przez Wójtów Gmin przybyłych niestrudzonych drogą rajdowców, zebranym czas umilał Dj BlaQ z Rafałem Grajdą, który dla uczestników przygotował miłe, rodzinne zabawy. Wystąpiła dla nas również Gminna Orkiestra Dęta pod przewodnictwem Pana Janusza Sadocha oraz mażoretki prowadzone przez Panią Honoratę Grudzień. W międzyczasie młoda wschodząca konferansjerka Pani Aneta Książek przeprowadziła konkurs na najstarszych i najmłodszych uczestników rajdu płci męskiej i damskiej. Przygotowano małe upominki także po opowiedzeniu kawału. Najwięcej żartownisiów było wśród dzieci choć i starsze pokolenie miało coś w zanadrzu.

Opracowała: Ilona Paluch,
09.09.2019 r.
Zdjęcia: Dawid Ewiak

Accessibility