Dnia 7 lipca 2019 roku w Kamionce rozegrano „V Turniej Sołectw Gminy Jakubów” o Puchar Wójta Gminy Jakubów. Tematem przewodnim tegorocznego turnieju był Bajkowy Świat.

Turniej rozpoczęło oficjalne powitanie zebranych przez P. Wójt Hannę Wocial oraz sołtysa Kamionki Emila Adamkiewicza.

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje dziesięciu  sołectw: Kamionki ”Madagaskar”, Jakubowa „ Pszczółka Maja”, Ludwinowa „Muminki z Ludwinowa” , Strzebuli „Smerfy”, Moczydeł Brygada M Kraina Lodu”, Aleksandrowa „Gumisie”, Leontyny „Vaiana”, Wiśniewa „Drużyna  Strażaka Sama”, Nartu „Indianie Pokahontas” i Rządzy „Teletubisie”.

Sołectwa startowały w dwóch kategoriach konkursu: konkurencja muzyczna i konkurencje sprawnościowe.

W Jury zasiedli:

  1. Dla konkurencji muzycznej: P. Zofia Noiszewska, P. Sabina Muszel, P. Izabela Zagórska;
  2. Dla konkurencji sprawnościowych: P. Karolina Gryz, P. Elżbieta Pietrzyk, P. Jacek Maria Jeliński.

Dziesięcioosobowe drużyny zmierzyły się w następujących konkurencjach sprawnościowych: bieg narciarski, sztafeta z poduszką i woreczkiem grochu, skrzynkonoga, wyścig sołtysów, bieg z kostką siana, kręgle, slalom z piłką na łopacie, kobieta też potrafi, strzały piłką do minibramki, picie soku z butelki. Walka do ostatniej konkurencji była bardzo zacięta. Każdej drużynie kibicowali mieszkańcy ich sołectw.

Dodatkową konkurencją, poza ogólną punktacją, było przeciąganie liny. Zwycięzcą zostało sołectwo Wiśniew, które w nagrodę otrzymało „worek z niespodzianką”.

Po podsumowaniu punktowych wyników wszystkich konkurencji sprawnościowych i muzycznej w ogólnej klasyfikacji V Turnieju Sołectw Gminy Jakubów o Puchar Wójta Gminy Jakubów zwycięzcą zostało sołectwo  Kamionka, które otrzymało puchar i nagrodę pieniężną w kwocie 2 000,00 zł, miejsce drugie zajęło sołectwo Wiśniew 1000,00zł, miejsce trzecie – Nart z nagrodą 700zł , pozostali uczestnicy zajęli ex aequo miejsce czwarte i otrzymali 300zł. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i statuetki, dyplomy oraz upominki dla każdego członka drużyny.

Dodatkową konkurencją dla chętnych drużyn na tegorocznym turnieju był Konkurs na najlepszą jagodziankę, do którego zgłosiło się 7 drużyn. Zwycięską jagodziankę upiekły Moczydła, drugie miejsce zajęła jagodzianka drużyny     z Wiśniewa, a trzecie jagodzianka ze Strzebuli. Nagrody pieniężne ufundowane przez Panią Wójt wynosiły odpowiednio 200zł, 100zł  i 50zł.

Podczas turnieju została przeprowadzona akcja charytatywna na rehabilitację dla Łukasza chorego na mózgowe porażenie czterokończynowe.

Profesjonalne nagłośnienie oraz oprawę muzyczną zapewnił zespół Volans, a pyszne potrawy i loterię dla wszystkich zawodników oraz gości przygotowały gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kamionce „Kamyki”, którzy jako współorganizatorzy turnieju spisali się na „6”.

W trakcie imprezy dodatkowe atrakcje zapewniła firma ,,BOSS” Sebastiana Trzmiela ze Starej Niedziałki , tj. scenę, wesołe miasteczko,  lody i wata cukrowa,  które  przyciągały uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim drużynom  dziękujemy za udział, a kibicom za motywowanie zawodników i zagrzewanie do walki.

Już dziś zapraszamy na VI edycję turnieju, który odbędzie się 5.07.2020r. również w Kamionce.


Opracowała
Anna Czyżewska

 

Accessibility