Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu w tegorocznej edycji programu „Maluch+”, dzięki któremu rozbudowywana jest sieć żłobków i klubów dziecięcych. Wśród beneficjentów znalazły się dwie gminy z powiatu mińskiego – Stanisławów i Jakubów.

Maluch + 2020 to program rządowy. W ramach tego programu w 2020 roku na tworzenie nowych miejsc i utrzymanie już istniejących miejsc opieki nad maluchami, rząd przeznacza 450 mln złotych. O wsparcie mogą ubiegać się m.in. samorządy.

Na budowę żłobków lub tworzenie nowych miejsc w istniejących żłobkach na Mazowszu, w tegorocznej edycji zostanie przeznaczone 58,9 mln zł. Powstanie dokładnie 5 055 nowych miejsc opieki, nowe placówki będą utworzone w 17 mazowieckich gminach.

To daje Mazowszu wysokie, drugie miejsce w kraju. Spośród tych gmin aż dwie to gminy z powiatu mińskiego. Stanisławów i Jakubów nie tylko sąsiadują ze sobą, ale i współpracują. 

Sukces, jakim jest kwalifikacja do programu to niewątpliwie efekt wymiany doświadczeń i tej dobrej współpracy.

Wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska i wójt gminy Jakubów Hanna Wocial w czwartek 6 lutego, podczas konferencji w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, odebrały promesy dofinansowania z rąk Kazimierza Kuberskiego i Sylwestra Dąbrowskiego. Gmina Stanisławów dostanie 528 tys. zł a gmina Jakubów – 341 tys. 273 zł.

Wsparcie, jakie uzyskały gminy Jakubów i Stanisławów nie skończy się na pomocy przy założeniu instytucji. Jak zapowiada Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej co roku gminy będą mogły liczyć na dofinansowanie istniejących miejsc opieki nad małymi dziećmi.  

Accessibility