I Turniej Sołectw Gminy Jakubów – Podsumowanie

Dnia 19 lipca 2015 roku w Jędrzejowie Nowym rozegrano „I Turniej Sołectw Gminy Jakubów”. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje dziesięciu sołectw: Jędrzejowa Nowego, Mistowa, Szczytnika, Wiśniewa, Łazisk, Izabelina, Jakubowa, Rządzy, Nartu i Ludwinowa. Sołectwa startowały w dwóch etapach konkursu: pierwszym – paradzie stoisk połączonej z konkursem kulinarnym oraz drugi – konkurencje sprawnościowe.

Dziesięcioosobowe drużyny zmierzyły się w następujących konkurencjach sprawnościowych: wyścig z przenoszeniem ziemniaków, wyścig sołtysów, bieg w workach, bieg z workiem ziemniaków, slalom z oponą samochodową, kręgle, rzut jajkiem w tarczę, rzut kaloszem w teściową, bieg z wodą, strzały piłką do minibramki, rzut ziemniakiem do wiadra, kopciuszek, dmuchanie balonów oraz przeciąganie liny. Walka do ostatniej konkurencji była bardzo zacięta. Każdej drużynie kibicowali mieszkańcy ich sołectw.

Po podsumowaniu punktowych wyników wszystkich konkurencji sprawnościowych pierwsze miejsce zajęło sołectwo Wiśniew, miejsce drugie – Mistów, trzecie – Jakubów, czwarte ex aequo – pozostali uczestnicy. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary.

Dodatkowo każde sołectwo zaprezentowało paradne stoisko z potrawami tradycyjnymi i regionalnymi, które podlegało odrębnej ocenie konkursowej.
Zwycięzcami w tym konkursie zostali: pierwsze miejsce zajęło sołectwo Izabelin, miejsce drugie – Jędrzejów Nowy, trzecie – Wiśniew, czwarte ex aequo – pozostali uczestnicy. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, oraz nagrody finansowe.

Po wszystkich konkurencjach, w ogólnej klasyfikacji w I Turnieju Sołectw zwyciężyło sołectwo Wiśniew, które otrzymało puchar główny i nagrodę finansową.

Gmina zorganizowała na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi punkt informacyjno-promocyjny i prezentację produktów wysokiej jakości, w tym posiadających znak Poznaj Dobrą Żywność. Ponadto organizatorzy przygotowali dla biorących udział w turnieju i kibiców poczęstunek z wyśmienitą grochówką.
Tegoroczny turniej odbył się pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Marka Sawickiego.

PUNKTACJA KOŃCOWA

I Turnieju Sołectw Gminy Jakubów”

Lp.

NAZWA DRUŻYNY

P U N K T A C J A

RAZEM

Parada stoisk i konkurs kulinarny

Konkurencje sprawnościowe

Szczytnik

8

23

31

Łaziska

6

27

33

Mistów

8,5

33

(II miejsce)

41,5

Ludwinów – Ludwiniacy

8

22

30

Wiśniew –Smerfy z Wiśniewskiego lasu

9

(III miejsce)

40

(I miejsce)

49

(zwycięzca turnieju)

Izabelin

10

(I miejsce)

22

32

Nart – Narciarze

8

26

34

Jędrzejów Nowy

9,5

(II miejsce)

32

41,5

Rządza – Motylki

8,5

17

25,5

Jakubów

8

33

(III miejsce)

41

Accessibility