W dniach 02.11.2017 r. oraz 3 i 5. 11.2017 r. na zaproszenie Pani Małgorzaty Wachowicz, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Cygance, delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jakubowie wzięła udział w ,,Zaduszkach survivalowych’’ oraz ,,Warsztatach Żeglugi po Warszawskiej Wiśle’’.
W dniu 02.11.2017 r. Zaduszki Survivalowe rozpoczęły się w szkole w Cygance. Zaangażowały nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także Włodarzy dwóch Gmin Wójta Gminy Jakubów Hannę Wocial i Wójta Gminy Dębe Wielkie Krzysztofa Kalinowskiego, którzy objęli honorowym patronatem wydarzenie. Wójtowie z entuzjazmem włączyli się w zadania sportowe. Najwięcej emocji wzbudziła samoobrona, strzelectwo, jak również gry i zabawy sprawnościowe oraz tor przeszkód, na którym ścigano się z … czasem.
W dniach 3 i 5. 11.2017r. również we współpracy ze Szkołą Podstawową w Cygance. W ramach IV edycji Szkółki Żeglarstwa Tradycyjnego uczniowie wzięli udział w bezpłatnych warsztatach żeglugi po warszawskiej Wiśle wraz z Fundacją Szerokie Wody! Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jakubowie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cygance wraz z opiekunami wybrali się w rejs po Wiśle na rekonstrukcjach trzech XVII -wiecznych, drewnianych łodziach wiślanych: galarkach ulanowskich, wiślanych batach i galarach krakowskich.
Integracja uczniów szkół zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

 

Accessibility