„Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile lecz po czasie jej trwania.”
Robert Poulet

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medal nadawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Złote i Diamentowe Gody to wyjątkowa rocznica wspólnego pożycia małżeńskiego. To z pewnością niezwykły jubileusz, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku, którym może pochwalić się niewiele par małżeńskich. Małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk, smutków i nieszczęść.

W czwartek 16 maja 2019 r. o godz. 1400 w sali urzędu gminy Jakubów odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami. Pary małżeńskie obchodziły Złote Gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego oraz Diamentowe Gody, czyli sześćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego.

Tegoroczni Jubilaci to:

Złote Gody
• Państwo Czesława i Marian Kopeć z Turku
• Państwo Janina i Stanisław Turek z Woli Polskiej
• Państwo Stanisława i Bonifacy Wocial z Ludwinowa

Diamentowe Gody
• Państwo Aniela i Eugeniusz Szymorowscy z Aleksandrowa
• Państw Danuta Helena i Tadeusz Gołębiewscy z Brzozówki

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Wójt Gminy Jakubów Hanny Wocial, która wyraziła swój podziw i uznanie dla Jubilatów, oraz złożyła parom małżeńskim obchodzącym „Złote Gody”  i „Diamentowe Gody” życzenia.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za piękny przykład dla młodszego pokolenia, oraz aktu uhonorowania dokonali: Wójt – Hanna Wocial wraz z Przewodniczącym Rady Gminy – Krzysztofem Domańskim i Sekretarz – Justyną Miłaczewską.
Ponadto każda z par otrzymała bukiet kwiatów, dyplom lokalnych władz , wspaniałe życzenia. Po wręczeniu odznaczeń nastąpił czas na sesję zdjęciową, podczas której uwieczniono Jubilatów, wraz z ich rodzinami. Nie zabrakło również weselnego tortu oraz toastu za zdrowie i pomyślność zacnych gości wzniesiony symboliczną lampką szampana. Następnie rozpoczęto świętowanie, które umilił występ gminnego chóru “SERENADA”pod przewodnictwem Pani Jolanty Kowalczyk.

Wszystkim „Złotym i Diamentowym Parom” serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspólnych lat w zdrowiu, szczęściu i radości z każdych spędzonych razem chwil.

Opracowała:
Agnieszka Gogol

 

Accessibility