Tegoroczni jubilaci doczekali się drugiego wesela, zamiast obrączek były medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

50 i 60 lat wspólnego pożycia małżeńskiego to jubileusz szczególny. To niezwykle miła i wzruszająca uroczystość, w której Dostojnym Jubilatom towarzyszą najbliżsi członkowie rodziny. Małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk, smutków i nieszczęść. To dowód, że można wspólnie pokonać wszelkie trudności i iść razem przez życie z radością w sercu.

Niecodzienna uroczystość miała miejsce w czwartek 14 listopada 2019 r. o godz. 14:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Mistowie. Pary małżeńskie obchodziły Złote Gody – okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego oraz Diamentowe Gody -sześćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego:

Złote Gody
• Państwo Zuzanna i Stanisław Gut z Mistowa
• Państwo Marta i Eugeniusz Kuśmierczyk z Mistowa
• Państwo Krystyna Teresa i Mirosław Sadoch z Mistowa
• Państwo Halina i Tadeusz Tkacz z Jędrzejowa Nowego,
oraz Państwo Zofia i Zbigniew Noiszewscy z Wiciejowa – Przyjaciele Gminy Jakubów

Diamentowe Gody
• Państwo Daniela i Stanisław Cabaj z Jędrzejowa Nowego
• Państwo Emilia i Jan Łoboda z Tymoteuszewa
• Państwo Jadwiga i Eugeniusz Popiół z Jędrzejowa Starego
• Państwo Halina i Janusz Quandt z Tymoteuszewa.

Na początku uroczystości Pani Wójt Gminy Jakubów Hanny Wocial, przywitała zebranych oraz zwróciła się do par małżeńskich z gratulacjami. W swoim wystąpieniu podkreślała, że piękny jubileusz jest najlepszym świadectwem dochowania przysięgi małżeńskiej, oraz dowodem na szczególne uczucie, a także wzajemny szacunek.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za piękny przykład dla młodszych pokoleń, oraz aktu uhonorowania dokonali: Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów wraz z Krzysztofem Domańskim Przewodniczącym Rady Gminy Jakubów. Ponadto każda z par otrzymała bukiet kwiatów, dyplom lokalnych władz , wspaniałe życzenia. Po wręczeniu odznaczeń nastąpił czas na występ artystyczny wykonany przez Mistowianki pt.” Swaty”. Nie zabrakło również weselnego tortu oraz toastu za zdrowie i pomyślność zacnych gości wzniesiony symboliczną lampką szampana.

Opracowała:
Agnieszka Gogol

 

Accessibility