Gmina Jakubów położona jest w środkowej części Wysoczyzny Kałuszyńskiej, która znajduje się na Nizinie Południowo-Podlaskiej. Leży na północ od szlaku komunikacyjnego Warszawa – Siedlce, w odległości 45 km od Siedlec, 60 km od Warszawy i 10 km od Mińska Mazowieckiego. Pod względem administracyjnym gmina Jakubów należy do powiatu mińskiego w województwie mazowieckim. Sąsiaduje z gminami: Stanisławów, Dobre, Kałuszyn, Cegłów i Mińsk Mazowiecki. Gminę tworzy 26 sołectw o łącznej powierzchnia 87 km2, zamieszkuje ją 4999 osób (wg stanu na dzień 31.XII.2004 r.)
Północno-zachodnia i częściowo środkowa część gminy to obszary o dominującej funkcji letniskowej i turystycznej. Tereny w trzech miejscowościach (Wola Polska, Ludwinów i Tymoteuszew) są przeznaczone w planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego gminy Jakubów pod budownictwo letniskowe.

Głównym zajęciem mieszkańców jest praca w rolnictwie. Bliskość aglomeracji warszawskiej i dobre połączenia komunikacyjne powodują, że wielu ludzi podejmuje pracę poza miejscem zamieszkania.

O atrakcyjności gminy świadczy duże zainteresowanie mieszkańców miast kupnem ziemi i osiedleniem się na jej terenie. Z roku na rok przybywa działek rekreacyjnych zlokalizowanych przede wszystkim w okolicy rzeki Rządzy. Jest już około 600 takich działek, z których znaczna część ma charakter nie tylko rekreacyjny.
Na wspomnianej rzece Rządzy planowana jest budowa zbiornika retencyjnego o powierzchni około 7 ha. lustra wody.

ZAPRASZAMY!

Siedlisko w Woli Polskiej

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego siedliska w Woli Polskiej.

Proponujemy spanie w drewnianej chacie, całodzienne wyżywienie, jazdę konną, leśne spacery i miłą wiejską, mazowiecką atmosferę.Organizujemy ogniska, spotkania integracyjne, wczasy z końmi, obozy jeździeckie. Przybywajcie, zapraszamy serdecznie.

Adres:
Wola Polska 2
05-306 Jakubów
e-mail: wolapolska@poczta.onet.pl
tel. 500 78 28 07

Gospodarstwo Na KOŃcu wsi

Serdecznie zapraszamy do spędzania wolnego czasu na mazowieckiej wsi. Do Państwa dyspozycji mamy wiejskie siedlisko z końmi i świeżym powietrzem. Proponujemy Państwu nocleg w drewnianej chacie ,możliwość korzystania ze wspólnej kuchni lub zamówienie całodziennego wyżywienia u gospodarzy. Gospodarstwo położone jest pośród lasów, pól i łąk. Organizujemy urodziny z końmi, biesiady, spotkania integracyjne, wczasy weekend.
Tak blisko Warszawy ( ok 40 km ) też można odpocząć. Pozdrawiamy ,zapraszamy cały rok!

Gospodarstwo ” Na KOŃcu wsi”
Brzozówka 8
05-306 Jakubów
tel 500 78 28 07
www.nakoncuwsi.pl
nakoncuwsi@poczta.onet.pl

Stajnia Jakubów

Mamy przyjemność zaprezentowania Państwu, jako pierwszej, STAJNI JAKUBÓW:
W gospodarstwie organiozowane są min. imprezy firmowe, pikniki. Stajnia Jakubów oferuje także: hipoterapię, jazdę konną, pensjonat dla koni, treningi sportowe, a zimą….: kuligi i skiring (jazdę na nartach za koniem).
Serdecznie zapraszamy!

Adres gopspodarstwa: Jakubów 167
Telefon: (25) 757 90 09 kom. 501 930 986
Adres e-mail: silertoro@wp.pl

Accessibility