Uroczyste, jednakże ze względu na panujące w kraju obostrzenia związane z wirusem COVID 19 z bardzo niewielką liczbą uczestników, otwarcie „Przystanku turysty w Jakubowie” odbyło się 19 października 2020 roku. Przystanek ten powstał w ramach projektu realizowanego przez Grupę Nieformalną Aktywne kobietki z Jakubowa przy wsparciu organizacji pozarządowej – Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jakubów.
Otwarcie dokonane przez przedstawicieli grupy oraz społeczności lokalnej jest finałem projektu „Przystanek turysty w Jakubowie” realizowanego w ramach programu grantowego „Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych, Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku oraz Fundację Fundusz Współpracy na podstawie umowy zawartej z Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego w ramach zadania publicznego.
Zadanie obejmowało opracowanie wspólnie z mieszkańcami projektu i wykonanie tablicy informacyjno – historycznej o historii Jakubowa oraz najciekawszych miejscach na terenie Gminy, które warto obejrzeć. Ponadto zamontowane zostały 2 ławki i stół rekreacyjny, a także dodatkowo stojak na rowery i kosz na śmieci, które wykonaliśmy we własnym zakresie. Posadziliśmy krzewy oraz wspólnie z dziećmi kwiaty, aby upiększyć nasze miejsce spotkań. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom oraz Partnerom za pomoc w realizacji projektu.
Z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszego miejsca spotkań zwanego „Przystankiem turysty w Jakubowie”, zapoznania się z historią Jakubowa oraz najciekawszymi miejscami, jakie warto obejrzeć na terenie gminy Jakubów.