Informacja o spotkaniu przedstawicieli Biura Powiatowego ARiMR w Mińsku Mazowieckim z rolnikami gm. Jakubów dot. zasad składania wniosków o dopłaty do produkcji rolnej.

W dniu 12 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Jakubowie  odbyło się zorganizowane przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mińsku Mazowieckim i Gminę Jakubów spotkanie z rolnikami z terenu gminy Jakubów. Zgromadzonych powitała Wójt Hanna Wocial dziękując za obecność Pani Jolancie Bąk, Kierownikowi Biura Powiatowego ARiMR w Mińsku Mazowieckim, pracownikom biura, przedstawicielom Pana Daniela Milewskiego – Posła na Sejm RP w osobach Pana Szymona Gutowskiego i Karola Rogali. Podziękowała za przybycie mieszkańcom Gminy Jakubów.

Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie Pani Jolanty Bąk, w którym poinformowała o celu spotkania i bieżących działaniach ARiMR. Następnie pracownicy biura szczegółowo omówili zasady składania wniosków o płatności bezpośrednie do gruntów rolnych, wnioski o dopłaty do nawozów sztucznych oraz przedstawili pakiet przedsięwzięć, na które można składać wnioski o dotacje w Biurze Powiatowym. Przedstawione zostały nowe zasady ubezpieczeń upraw rolnych z uwzględnieniem dotacji ze Skarbu Państwa. Prelegenci na bieżąco odpowiadali na pytania, które w trakcie spotkania zadawali rolnicy. Na część pytań bardziej szczegółowych, zobowiązali się udzielić odpowiedzi telefonicznie.

Spotkanie zakończyło się życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 

Accessibility