Inauguracyjna Sesja Rady Gminy Jakubów

6 maja 2024 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Jakubów odbyła się I sesja nowej Rady Gminy, inaugurująca IX kadencję samorządu Gminy Jakubów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Sesja została zwołana przez Komisarza Wyborczego w Siedlcach, a jej prowadzenie przypadło najstarszej wiekiem radnej, Wandzie Dąbroś.

Konferencja podsumowująca projekt ,,COOLtura jest COOL. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów”.

Po wielu miesiącach pracy nad projektem „COOLtura jest COOL. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów”, współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyszedł czas na podsumowanie jego osiągnięć.

Ostatnia sesja Rady Gminy Jakubów w VIII kadencji

Miniona kadencja samorządowa Gminy Jakubów rozpoczęła się 22 listopada 2018 r. Była to dotychczas najdłuższa kadencja w historii, gdyż trwała blisko 5,5 roku. Ten okres przyniósł jednak za sobą szereg wyzwań i nieoczekiwanych wydarzeń, które wywarły wpływ na życie mieszkańców Gminy Jakubów.

Koncert Olgi Bończyk w Jakubowie

W czwartkowy wieczór 14 marca 2024 roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Jakubowie odbył się wyjątkowy koncert, na który zaprosiła Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów z okazji niedawno obchodzonego święta – Dnia Kobiet.

Accessibility