logotypy i napis: „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”

2 kwietnia 2023 r. w gminie Jakubowie w miejscowości Wiśniew odbyła się wystawa palm wielkanocnych organizowana w ramach projektu pn. „COOLtura jest COOL. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów”. Celem spotkania było zapewnienie społeczności lokalnej udziału w wyjątkowym wydarzeniu wpisanym w naszą tradycję kulturową i poszerzanie wiedzy o dawnych zwyczajach. Dzięki zorganizowanej wystawie licznie zebrani na placu przed kościołem pw. Świętej Trójcy w Wiśniewie mogli obejrzeć olśniewające kilkumetrowe palmy, kunsztownie wykonane z naturalnych elementów. Wszyscy twórcy palm włożyli wiele ciężkiej pracy i kreatywności w stworzenie tak zachwycających dzieł. Wystawę wciąż można podziwiać na placu przed kościołem w Wiśniewie.

Dzięki współpracy z ks. proboszczem Krzysztofem Wesołowskim, przewodzącym wiśniewskiej parafii, palmy zostały poświęcone podczas uroczystej mszy świętej, a następnie wystawione na placu przed kościołem. Przybyli na uroczystość goście otrzymali od wójt gminy Jakubów Hanny Wocial, ciepłe życzenia na czas Świąt Wielkanocnych. Na uroczystość przybyli zacni goście w tym Artur Górecki – pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki do spraw podstaw programowych i podręczników, ks. prof. Roman Bartnicki – wieloletni rektor UKSW w Warszawie, Krzysztof Domański – przewodniczący Rady Gminy Jakubów, radni, dyrektorzy szkół, przyjaciele i mieszkańcy gminy Jakubów. Wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek również wpisany w myśl naszej rodzimej tradycji wielkanocnej.

Wydarzenie odbyło się dzięki finansowaniu pozyskanemu w ramach projektu COOLtura jest COOL. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W wystawie udział wzięło ponad 50 osób, w tym dzieci, dorośli i seniorzy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach i działaniach projektowych.

P. Piotrowska

Logotypy i napis: Projekt jest dofinansowany w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.
Accessibility