15 października 2020 roku po raz kolejny obchodziliśmy Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Jednak ze względu na obowiązujący stan epidemiczny uroczystość miała charakter kameralny. W sali Ochotniczej Straży Pożarnej spotkali się reprezentanci szkół z terenu gminy Jakubów. W tym roku wyjątkowo na uroczystości również zabrakło emerytów oświatowych, do których władze gminne skierowały okolicznościowe życzenia i podziękowania.
Po krótkim powitaniu Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów złożyła wszystkim pracownikom oświaty życzeń i podziękowania następnie życzenia złożył osobiście Piotr Stępień – radny Powiatu Mińskiego reprezentujący Pana Daniela Milewskiego – Posła na Sejm RP. Wójt przekazała także zebranym życzenia, które otrzymała od nieobecnych – Ewy Janiny Orzełowskiej – członka zarządu Województwa Mazowieckiego, Wojciecha Rastawickiego – radnego Powiatu Mińskiego oraz Stanisława Mejszutowicza i Moniki Florowskiej –Uchman przedstawicieli Zarządu Oddziału ZNP w Mińsku Mazowieckim.
W dalszej części nastąpił czas wręczania nagród dla dyrektorów szkół oraz dla pracowników oświaty, reprezentowanych przez delegacje z poszczególnych placówek. Lista nagrodzonych nauczycieli i pracowników obsługi jest znacznie dłuższa. W sumie nagrody dyrektora szkoły otrzymało 59 nauczycieli i 31 pracowników niepedagogicznych z terenu gminy Jakubów. Dyrektorki szkół wraz z wicedyrektorką Szkoły Podstawowej w Jakubowie otrzymały kwiaty, a pozostali pracownicy upominki w dowód wdzięczności za ich całoroczny trud i zaangażowanie dla dobra swojej jednostki i całej społeczności gminnej i regionu.
Po części oficjalnej uroczystość uświetnił wspaniały i nietuzinkowy występ artystów pod tytułem „Powróćmy jak za dawnych lat” współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na scenie wystąpili Aleksandra Okrasa-Wachowska (sopran) oraz Wojciech Bardowski (baryton). Narratorem natomiast była Zofia Paczóska prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej. Zebrani mogli posłuchać przepięknego repertuaru musicalowego oraz wspaniałej piosenki francuskiej. Występ pozwolił zebranym przenieść się w cudowny świat muzyki i chociaż na chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego.
Na zakończenie Wójt Hanna Wocial podziękowała wszystkim za obecność i możliwość wspólnego celebrowania Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

 

Accessibility