Wręczenie dyplomów uznania dla seniorów.

W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego wieku. Te święta maja wspólny cel – kształtowanie właściwego społecznego postrzegania Seniorów oraz zapewnienie im godnego życia. Stało się już zatem tradycją naszej gminy, że co roku spotykamy się, aby uczcić ten piękny dzień. Uroczystość stała się okazją, aby podziękować naszym wspaniałym Seniorom za to, że dzięki nim nie pokryły się kurzem nasze obyczaje, że to z ich ust młode pokolenie dowiaduje się
o minionym czasie, za to, że ich serca i ręce sprawiły, że rodzinne domy stały się bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków. Nasi Seniorzy mają ogromna wiedzę, doświadczenie życiowe oraz wyczucie sytuacji. Są strażnikami tradycji patriotycznych,  rodzinnych,  kultywują kulturę naszego regionu, naszej miejscowości.

W tym roku obchody Gminnego Dnia Seniora odbyły się 24 października 2021 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mistowie, której gospodarzem jest Lidia Domańska – Dyrektor. O godzinie 16.00 sala spotkania zapełniła się zaproszonymi gośćmi, których uroczyście powitała Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Krzysztof Domański – Przewodniczący Rady Gminy Jakubów; Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Jakubów: Wanda Dąbroś z Ludwinowa, Alina Parol z Mistowa, Maria Rudnicka z Jakubowa, Honorata Gąsior z Wiśniewa oraz Barbara Wojdyga z Jędrzejowa Nowego i Starego wraz
z delegacjami.

Nie zabrakło podziękowań, wręczenia kwiatów i upominków, przemówień
i przepięknych życzeń, które popłynęły z ust Hanny Wocial – organizatora uroczystości. Wspaniałe życzenia Seniorom złożyli również: Janina Ewa Orzełowska oraz Weronika Wąsowska z Jędrzejowa Nowego.

Specjalnie na obchody Gminnego Dnia Seniora Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów wystąpiła do Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego
o uhonorowanie dyplomem uznania najstarszych seniorów z poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich, którzy wzięli udział w projekcie Seniorzy w Centrum Uwagi oraz osób szczególnie związanych z naszą gminą. Pamiątkowe dyplomy dostały osoby aktywnie działające na rzecz naszej gminny. Otrzymane dyplomy są dowodem wdzięczności za to, że pracowali całe życie na to, co mamy dziś.

Dyplomy uznania oraz upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski
w Warszawie wręczyła Janina Ewa Orzełowska. Otrzymały je następujące osoby:

– Ks. prof. dr hab. Roman Bartnicki – urodzony w Gminie Jakubów i emocjonalnie z nią związany;

– Krzysztof Jerzy Kunachowicz i Hanna Kunachowicz – związani emocjonalnie
z Gminą Jakubów.

– Janina Eulalia Gręziak – członek Koła Gospodyń Wiejskich w Jędrzejowie Nowym;

– Weronika Wąsowska – członek Koła Gospodyń Wiejskich w Jędrzejowie Nowym;

– Joanna Czekaj – członek Koła Gospodyń Wiejskich w Mistowie;

– Janina Perzanowska – członek Koła Gospodyń Wiejskich w Ludwinowie;

Janusz Boruc – członek Koła Gospodyń Wiejskich w Jakubowie;

– Eugeniusz Malko – członek Koła Gospodyń Wiejskich w Wiśniewie.

Następnie wręczone zostały odznaczenia za zasługi na rzecz Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, o które wystąpiła Wanda Dąbroś – Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Ludwinowie. Odznaczenia otrzymali: Celina Lichniak, Janina Zagórska, Zdzisława Michta oraz Świętej Pamięci Janina Brewczyńska, w imieniu której odznakę odebrała synowa Anna Brewczyńska.

Uroczystość Gminnego Dnia Seniora uświetnił koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”, który był częścią projektu Seniorzy w centrum uwagi, w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich, przez który pięknie przeprowadził zebranych Ryszard Nowaczewski. Przedsięwzięcie było w całości sfinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, zrealizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jakubów. Wspaniałą ucztę kulturalną zakończył poczęstunek przygotowany przez Panie z KGW, których specjały zwyciężyły w Dożynkowym Konkursie na Najlepsze Bułeczki w Gminie Jakubów: Wiśniew i Nart oraz Ilonę Ankersztajn.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólne świętowanie, a naszym Seniorom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta i do zobaczenia za rok.

Opracowała:
Grażyna Muszelik
Inspektor Urzędu Gminy Jakubów

Zdjęcie: www.pexels.com

Accessibility