Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców gminy Jakubów i Stanisławów” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
logotypy

W grudniowy wieczór międzypokoleniowa grupa teatralna zaprosiła mieszkańców Jakubowa na występ wprowadzający wyczekiwaną atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. W przekazywanych treściach nawiązano do tego wyjątkowego czasu w roku, w którym „wszyscy wszystkim ślą życzenia”. Dzieci i dorośli zawarli przesłanie konieczności pamiętania o tym co w te Święta jest najważniejsze. Popłynęła przestroga przed dążeniem do życia „na pokaz”, zatraceniem idei Narodzenia Bożej Dzieciny na rzecz współczesnych zbytków. Wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz słowa nadziei i ciepłe życzenia: „Kto na Bożym świecie żyje, niech mu dobrze będzie!”.

Występ odbył się dzięki projektowi „Cooltura jest cool. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców gminy Jakubów i Stanisławów” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Paulina Piotrowska

logotypy
Accessibility