Uroczyste podsumowanie Roku Jubileuszowego 550-lecia powstania parafii i miejscowości Jakubów, odbyło się 4 grudnia 2023 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Jakubowie.

Uroczyste podsumowanie Roku Jubileuszowego 550-lecia powstania parafii i miejscowości Jakubów, odbyło się 4 grudnia 2023 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Jakubowie.

Wydarzenie podniosłe i bardzo ważne, które skupiło bardzo wielu zaproszonych gości parlamentarzystów, przedstawicieli, województwa, starostwa powiatowego, samorządowców, duchowieństwo, radnych i sołtysów z terenu gminy Jakubów, dyrekcje oświaty, prezesów OSP, przewodniczących kół gospodyń wiejskich oraz pracowników Urzędu Gminy Jakubów.

Uroczystość rozpoczęła się koncertem piosenki francuskiej i poezji polskiej Małgorzaty Bańki, w ramach projektu ,,Cooltura jest cool- poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów.’’

Pani Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów jako gospodarz wydarzenia zaprosiła do obejrzenia filmu promocyjnego dotyczącego wydarzeń jubileuszowych, które odbyły się podczas uroczystych obchodów przez cały rok.

Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było wręczenie statuetek i tytułów ,,Zasłużony dla Gminy Jakubów’’, które otrzymali Pani Maria Zofia Koc – Poseł na Sejm RP, Pani Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego i Pan Daniel Milewski – Poseł na Sejm RP.

Zwieńczeniem promocji roku jubileuszowego, jest publikacja albumowa pt. ,,Jakubów 1473-2023’’przedstawiająca rys historyczny i współczesne oblicze Jakubowa, która jest trwałym zapisem historii.

Goście otrzymali pamiątkowe albumy oraz statuetkę – Muszlę Św. Jakuba, patrona Jakubowa.

Uroczystość zakończyła się koncertem polskiej piosenkarki Ani Rusowicz, który zrealizowany został w Partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego przy współpracy z KGW Jakubów.

Accessibility