Szanowni Państwo informuję że zgodnie z Decyzją Wojewody Mazowieckiego z dnia 28 października zmieniającą decyzję z 18 i 26 października 2020 roku do Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim nadal mogą być przyjmowani tylko i wyłącznie pacjenci z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Ponadto powyższe ograniczenie dotyczy również niżej wymienionych oddziałów w całości od dnia 31 października 2020 roku:

  • Oddział położniczo-ginekologiczny (36 łóżek),
  • Oddział chirurgii ogólnej (31 łóżek),
  • Oddział anestezjologii i intensywnej terapii (6 łóżek).

Oddział neonatologiczny zapewnia opiekę noworodkom po porodzie. Oddział pediatryczny funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.

Ponadto informuję że Podstawowa Opieka Zdrowotna oraz Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna, diagnostyka obrazowa i laboratoryjna funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.

Pacjenci niezakażeni wirusem SARS-CoV-2 posiadający aktualne skierowania do szpitala powinni kierować się do innych szpitali. Najbliższe Szpitale znajdują się w Warszawie, Siedlcach, Wołominie, Garwolinie, Węgrowie i Sokołowie Podlaskim.

Więcej informacji o dostępności do lecznictwa szpitalnego można uzyskać telefonicznie poprzez infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590.

Jednocześnie przypominam że Szpitalny Oddział Ratunkowy przyjmuje pacjentów tylko i wyłącznie w stanie zagrożenia życia.

Mariusz Martyniak
Dyrektor SPZOZ w Mińsku Mazowieckim

Accessibility