Miniona kadencja samorządowa Gminy Jakubów rozpoczęła się 22 listopada 2018 r. Była to dotychczas najdłuższa kadencja w historii, gdyż trwała blisko 5,5 roku. Ten okres przyniósł jednak za sobą szereg wyzwań i nieoczekiwanych wydarzeń, które wywarły wpływ na życie mieszkańców Gminy Jakubów.

Zarówno Radzie Gminy, jak i Wójtowi Gminy Jakubów przyszło mierzyć się z pandemią koronawirusa. Dodatkowo wybuchła wojna na Ukrainie, co miało wpływ nie tylko na sytuację międzynarodową, ale również na lokalną społeczność, która włączyła się  w pomoc dla Ukrainy i przyjęła pod swój dach uchodźców.

Z okazji zakończenia kadencji Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów oraz Krzysztof Domański – Przewodniczący Rady Gminy Jakubów postanowili podziękować osobom, które przez te 5 lat współpracowały z władzami gminy. Miało to  miejsce podczas uroczystej, ostatniej w kadencji LXVIII Sesji Rady Gminy Jakubów w dniu 19 kwietnia 2024 roku. Nie brakowało wielu wzruszeń, podziękowań, słów uznania dla wszystkich, przy pomocy których samorząd Gminy Jakubów funkcjonował i którzy przyczynili się do rozwoju naszej Małej Ojczyzny. P. Wójt podkreślała, że ostatnie pięć lat to czas bardzo intensywnej, systematycznej pracy dla dobra całej gminy oraz wszystkich jej mieszkańców. Nasze wspólne dokonania są konkretne i niezaprzeczalne, są dowodem aktywności władz samorządowych, sołtysów, pracowników jednostek organizacyjnych, pracowników urzędu. W latach 2019 – 2024 zrealizowanych zostało wiele inwestycji na terenie całej Gminy, rozwijających naszą infrastrukturę, ale także takich, które służą budowaniu dobrych warunków do życia.

Wójt stwierdziła, że z satysfakcją może przedstawić inwestycje i przedsięwzięcia, jakie zostały zrealizowane. Zobrazowała to prezentacja multimedialna, podsumowująca działalność Rady Gminy Jakubów, ogrom środków, pozyskanych na inwestycje oraz ich ilość.

Wartym zauważenia i podkreślenia jest ostatni slajd na prezentacji – „to była bardzo dobra kadencja – dziękujemy”.

Opracowała:

Joanna Rosłońska

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz [2,82 MB]

Accessibility