dzieci bawią się przy słonecznej pogodzie, grają w koło fortuny, biegają , skaczą na dmuchanych zabawkach, płynął statkiem.

Uczniowie klas IV z terenu Gminy Jakubów w dniu 3 czerwca wzięli udział w pikniku podsumowującym projekt ,,Aktywni Błękitni’’.
Wydarzenie odbyło się na terenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie z inicjatywy Daniela Milewskiego Posła na Sejm RP.
Uczniowie skorzystali z rejsu statkiem ,,Pilica’’ po kanale Żerańskim, zwiedzali śluzę Żerań, aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu. Przeprowadzone zostały również warsztaty na temat bezpiecznego zachowania nad wodą przez przedstawicieli stołecznego WOPRu, poszerzali wiedzę nt ochrony wód w ramach zabawy ,,Koło Fortuny’’.
Przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej rozstrzygnęli i wręczyli nagrody w konkursie plastycznym, na który uczniowie wcześniej przygotowali prace plastyczne nt ,,Żegluga śródlądowa przyszłości”.
Mimo obowiązków, chwilkę na spotkanie z uczniami z Jakubowa oraz Dyrektorami szkół , znalazł Pan Daniel Milewski – Poseł na Sejm.
Po zakończeniu pikniku uczniowie wraz z opiekunami udali się na zwiedzanie Stadionu Narodowego.
Był to pięknie spędzony dzień z elementami zabawy i edukacji wodnej.

Accessibility