Na zdjęciach widać dzieci biorące udział w różnych zajęciach podczas półkolonii
W drugim tygodniu wakacji po raz kolejny w Gminie Jakubów odbyły się Półkolonie Letnie, w których udział wzięło sto trzydzieści dzieci z terenu naszej gminy. Organizatorem wypoczynku była Pani Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Półkolonie odbywały się w poszczególnych szkołach. Harmonogram zawierał bardzo ciekawy program, min uczestnicy brali udział w zajęciach kulinarnych, prowadzonych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Aleksandrowa, Kamionki i Ludwinowa. OSP Jakubów przeprowadziło krótką, prelekcje dotyczącą bezpieczeństwa, nie tylko na wakacjach.
Pamiątkami z półkolonii były własnoręcznie wykonane torby z decoupage oraz lniane woreczki z kamykami do gry w kółko i krzyżyk, wykonane podczas zajęć rękodzielniczych.
Ciekawą atrakcją była wycieczka do Warszawy, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzały między innymi Plac Piłsudskiego, Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta. Była również wizyta w Parku Trampolin i ulubiona restauracja najmłodszych.
W ostatnim dniu w szkole w Jakubowie dzieci ze wszystkich szkół mogły do woli korzystać z dmuchańcy, gier i zabaw sportowych przygotowanych przez animatorki. Głównym punktem tego dnia było kino plenerowe na boisku szkolnym, dzieci na leżakach oglądały wyświetlony film na olbrzymim ekranie.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji ww przedsięwzięcia, wszystkim opiekunkom i opiekunom dzieci ze szkół, prowadzącym zajęcia rękodzielnicze, paniom kucharkom za pyszne obiady, za bezpiecznym transport dzieci, o który zadbała firma MERCI Artura Wociala.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji półkolonii.
Accessibility