Na zdjęciu widać uśmiechnięte dzieci w kolorowych bluzeczkach, które w rękach trzymają kolorowe obrazki.

W dniach 5-9.07.2021r. po raz kolejny w Gminie Jakubów odbyły się Półkolonie Letnie, w których udział wzięło 91 dzieci z terenu naszej gminy. Organizatorem wypoczynku była Pani Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią półkolonie odbyły się
w troszeczkę innej formule niż dotychczas, a mianowicie odbywały się oddzielnie w poszczególnych szkołach. Harmonogram półkolonii zawierał bardzo ciekawy program, z którego skorzystały dzieci i odbywał się rotacyjne.
Półkoloniści brali udział w warsztatach kulinarnych, warsztatach robótek ręcznych – własnoręcznie przygotowywali breloczki, wykonywali decoupage. Szkolenie z udzielanie pierwszej pomocy, przeprowadzone przez harcerzy oraz druhów OSP z terenu Gminy, nauka układu tanecznego, krótkie lekcje języka niemieckiego, projektowanie mody, zdjęcia w fotobudce to najciekawsze atrakcje tegorocznych półkolonii. Było również siedleckie kino i ulubiona restauracja najmłodszych.
W jeden dzień półkolonii w harmonogram wpisał się wyjazd do Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, znajdującego się w Kaliskach
k. Łochowa. Dyrektor oraz pracownicy tego obiektu zadbali o gości, serwując im bardzo ciekawe prelekcje oraz filmy dotyczące przyrody, historii, dzieci odkrywały cuda natury. Przeprowadzono również bardzo ciekawe, gry, zabawy sportowe, zręcznościowe, i manualne. Była ponadto wyprawa nad rzekę Liwiec.
Zainteresowanie dzieci taką formą wakacyjnego wypoczynku przeszło najśmielsze oczekiwania organizatora.
Półkolonie przebiegły bezpiecznie w miłej i spokojnej atmosferze.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji ww przedsięwzięcia: Harcerzom ze Szczepu Harcerskiego ,,Wielki Błękit’’, Marzannie Kosieradzkiej z KGW Nart oraz Alinie Parol i Lidii Wocial z KGW Mistów za przeprowadzenie warsztatów kulinarnych. Za przeprowadzenie lekcji robótek ręcznych – wykonywanie breloczków Katarzynie Litwie. Druhom OSP Jakubów, Jędrzejów Nowy, Wiśniew, Mistów, Honoracie Grudzień za naukę układu tanecznego oraz projektowanie mody, Georgowi Blase za naukę języka niemieckiego.
Za bardzo ciekawe opowieści przyrodnicze oraz za możliwość przebywania w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym Dyrektorowi Dariuszowi Stopie oraz pracownikom Dorocie Wojtaszak, Marcinowi Wiśniewskiemu oraz Jarosławowi Kokoszy. Dyrektorom szkół Pani Marii Pruszyńskiej, Lidii Domańskiej Ewie Charczuk, Edycie Karczewskiej- Brzost. Wszystkim opiekunkom i opiekunom dzieci ze szkół. Firmie Jacka Gójskiego za możliwość robienia pamiątkowych zdjęć w fotobudce, zaś o transport dzieci zadbała firma MERCI Artura Wociala.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji półkolonii.

Accessibility