Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jakubowie, informuje, iż po raz kolejny, przy współpracy z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, przystąpił do realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.
Celem tego projektu jest wsparcie osób najbardziej potrzebujących poprzez dostarczenie im artykułów spożywczych w formie paczek żywnościowych, w których skład wchodzą takie produkty jak: groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, mus jabłkowy, fasolka po bretońsku, makaron jajeczny, płatki owsiane, ryż biały, kasza jęczmienna, herbatniki maślane, mleko UHT, ser żółty, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet drobiowy, filet z makreli, cukier biały, miód wielkokwiatowy, olej rzepakowy.

W dniu 25 lutego odbyła się pierwsza w 2021 roku akcja dystrybucji żywności. Z uwagi na konieczność zachowania dystansu społecznego zdecydowano, iż dla większości rodzin żywność zostanie dostarczona do ich domów. Udało się to dzięki pomocy druhów z OSP Mistów i OSP Wiśniew oraz Pracowników Urzędu.

Wsparciem objęto 304 osoby z terenu Gminy Jakubów przekazując im 4623,84 kg żywności, o łącznej wartości 26112,26 zł. O terminie kolejnej dystrybucji wszyscy korzystający zostaną powiadomieni.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jakubowie jako realizator tego zadania na terenie gminy Jakubów pragnie podziękować druhom z OSP Mistów i OSP Wiśniew za ich zaangażowanie w akcję oraz Zarządowi OSP Jakubów za udostępnienie, po raz kolejny, budynku remizy.

Opracowała:
Insp. Aneta Książek

 

Accessibility